Кандидат в мери Черкас, учасник другого туру перегонів, Віктор Євпак, показав іноземне громадянство та податкові гавані родини. Про це свідчить подана ним декларація після набуття статусу депутата міськради, пише Кропива.

Як раніше повідомлялося, дружина політика Кароліна Євпак є громадянкою Великої Британії. Згідно поданої декларації, двоє дітей подружжя також є підданими британської королеви. У 2008 році вона разом з Віктором переїхала в Черкаси, де останній почав розбудовувати ІТ-бізнес.

Бізнес в Україні подружжя веде використовуючи організаційно-правову форму у вигляді ФОП. Згідно державного реєстру, Віктор і Кароліна зареєстровані як фізичні особи-підприємці. За 2019 рік вони декларують спільного доходу, від ведення підприємницької діяльності у розмірі 7,45 млн. грн.

В декралації політик підсвітив і так звані податкові гавані, простішою мовою – “офшори”, через які здійснює підприємницьку діяльність за кордоном.

Так, Віктор Євпак повністю володіє компанією Ekreative LLC, що зареєстрована в штаті Вайомінг і провадить свою діяльність з 2014 року. Форма LLC – це аналог товариства з обмеженою відповідальністю. Особливості оподаткування штату Вайомінг полягають в тому, що якщо компанія зареєстрована нерезидентами США, то вона не повинна сплачувати податки в США якщо не отримує доходи на їхній території. Також не є обов’язковим фіксування даних про акціонерів корпорацій у державних реєстрах.

Натомість дружина повністю володіє компанією kidslox inc, що зареєстрована в ще одному штаті США з ліберальною системою оподаткування — Делавер.

Ще одна компанія Ekreative LLP зареєстрована у Великобританії і до якої мало відношення подружжя Євпаків не фігурує в поданій декларації через вихід з партнерства. Форма LLP дозволяє не платити податок на прибуток. Однак партнери товариства мають сплачувати податок на прибуток в країнах де вони є податковими резидентами. Щоб була можливість уникнути оподаткування повністю, в якості партнерів товариства використовуються офшорні компанії з класичних офшорних юрисдикцій.

Партнером для Ekreative LLP виступала Carib Capital Investments (Cci) Limited, що зареєстрована в місті Кастрі — столиці острівної держави Сент-Люсія в Карибському басейні. Однак Великобританія зобов’язала розкрити справжніх власників фірм. Тому весною 2020 року з’явилися повідомлення осіб зі значним контролем в Компанії Ekreative LLP – серед них і подружжя Євпаків.

Нагадаємо, у другому турі виборів міського голови Черкас, Віктор Євпак поступився чинному меру здобувши підтримку 44,14% голосів виборців, що взяли участь у голосуванні.

Під час виборчих перегонів Євпак заперечував, що має рахунки в офшорах та уникає сплати податків.

Зокрема, у ефірі програми “Право на владу” 29 жовтня він казав наступне: “Офшорів для виведення коштів за кордоном у мене немає. Крапка. Я маю представництва нашої черкаської команди, одне — в Британії, інше — в Америці. Це не офшорні зони.”

Проте, ще кілька місяців тому, за розслідуваннями загальноукраїнських ЗМІ, стало відомо, що кандидат у мери Черкас уникає сплати податків за українським законодавством.