Сильні міста – сильна країна. У цьому переконаний міський голова Львову Андрій Садовий. Сьогодні почесний гість завітав до Черкас, аби зустрітись з керівництвом міста та взяти участь в урбаністичному форумі з обміну досвідом Urban Talks: Черкаси & Львів,  який  розпочнеться о 17-00 в приміщенні обласного художнього музею (за адресою: вул. Хрещатик, 259).

У щирій невимушеній атмосфері міські голови Черкас та Львову Анатолій Бондаренко та Андрій Садовий обговорили  найбільш актуальні  проблеми життєдіяльності міст та окреслили ефективні  шляхи їх вирішення.

Зокрема, оновлення громадського транспорту, комунальної інфраструктури, ремонту доріг, розвиток промисловості, залучення  інвестицій, наповнення бюджету та багато іншого.

На думку Андрія Садового, українські міста мають істотний потенціал, а органи місцевого самоврядування спроможні ефективно працювати у напрямку розвитку та забезпечення комфортних умов для життя своїх громад.

Але для цього потрібно, аби політика не втручалась у господарчі питання. Оскільки саме політичні амбіції і протистояння між керівництвом міста та депутатським корпусом доволі часто стають на заваді. Тоді як заручниками стає безпосередньо громада міста. Адже таким чином блокується вирішення низки важливих соціальних питань.

Андрій Іванович вважає, що доцільно внести відповідні зміни  на законодавчому рівні.

Підтримує його в цьому і Анатолій Бондаренко, наголосивши, що в існуючій ситуації доволі непросто працюється. Проте міська влада Черкас впевнено працює і рухається вперед у забезпеченні належного функціонування міста.

Доволі цікавим виявився львівський досвід із залучення європейських грандів та довгострокових кредитів ЄБРР під мізерний відсоток для ремонту доріг, придбання екологічного громадського транспорту, будівництва сміттєпереробного заводу та модернізації існуючого полігону, який Черкаси планує взяти собі «на озброєння».

Андрій Садовий наголосив, що варто виходити на ринок європейських грантів, інвестицій та залучення кредитів. Оскільки це – дійсно працює і позитивно відображається на якості життя містян, які  отримують можливість пересуватись капітально відремонтованими дорогами, користуватись комфортним громадським транспортом, що дотримується графіку руху та правил безпеки,  насолоджуватись облаштованою міською інфраструктурою та   злагодженою роботою комунальних служб. Усе це – складові якісного світу, в якому прагне жити кожен з нас.

У підсумку зустрічі очільники обласних центрів обмінялись сувенірами та продовжили спілкування, оглядаючи краєвиди міста.