«Отче, відпусти їм, бо не знають, що чинять вони!»

(Біблія, від Луки, глава 23)

Основною інтригою чергової 35-ої сесії

Тальнівської районної ради стало обрання її

голови, яке як ніколи розділило депутатів та

присутніх у своєму ставленні до того, що відбувалося

Передмова

Того дня 13 вересня 2019 року припало на п’ятницю. Багато хто вважає таку дату особливою, до того ж в недоброму розумінні. За декількома теоріями, саме в п’ятницю 13-го, Єва вкусила заборонений плід і пригостила ним Адама, а Ісуса Христа свого часу було розп’ято на Голгофі.

За народним повір’ям, цього дня відьми влаштовують шабаш, на який прилітає сам Сатана, основний винуватець усього лиха на землі, який протистоїть Богові.

Вимушено виникає питання: а чи не виконує в такому разі керівництво Тальнівської районної ради волю невідомих нам богоборців, коли кожного разу скликає її сесії виключно по п’ятницях?

У прикмети чи забобони можна не вірити, але як говориться, хто попереджений, той врятований. Кажуть, що мудрі лікарі навіть відкладають операції, призначені на цей день.

Мимоволі виникає філософське запитання: чи простим є такий збіг, чи дещо більше, поки що незрозуміле нашому недосконалому розуму…

Насторожуюча змова у зловісний день

Тієї ж таки згаданої днини зала засідань Тальнівської районної ради виявилася заповненою депутатами, які зазвичай відвідували її сесії в інші дні лише з частотою сонячного затемнення. Для прикладу, попередня сесія ради 23 серпня зібрала критично малу кількість депутатів, що ледве дозволило розпочати її роботу.

Дивуєшся, невже вони так підкреслено шанують такі сумнозвісні дати чи, може, їм подобається шабаш, який заздалегідь було сплановано групою депутатів, які без будь-якого остраху піддалися впливу свого одержимого ватажка?

Проте нічого утаємниченого в таких випадках не буває, а сонце правди відігріває навіть запеклих її фальсифікаторів.

А сталося все цього разу за дбайливо розробленим сценарієм, де вирішено на владній шахівниці району діяти за правилами, схожими для гри в покер, що полюбляють маститі гравці в карти…

У середині березня 2019 року Любомська В. О., тодішня голова Тальнівської районної ради, без попередніх консультацій з її депутатами залишила свою посаду та, виходячи з особистих інтересів, поспішила очолити Тальнівську районну держадміністрацію, не кваплячись проте передбачливо, на всяк випадок, скласти депутатські повноваження. За її настирливою пропозицією було вирішено тимчасово покласти певні повноваження представника ради на керуючого справами Карпука В. П., який і мав би терміново готувати для розгляду питання обрання нового голови районної ради. Останній, чи то виконуючи замовлення Любомської В. О., чи то сп’янівши від делегованої йому радою влади, п’ять місяців перебував у стані сплячки і проснувся лише тоді, коли останню розпорядженням нового Президента України було звільнення з посади голови РДА. Після цього в нього розпочалася справжня гарячка, бо не без його втручання через 20 днів після серпневої сесії було вирішено в пожежному порядку ініціювати наступну сесію, з повістки дня якої вбачається її пріоритетне питання – обрання голови районної ради. Тут Карпук В. П. як провідний ідеолог Любомської В. О. так поспішив, що перевищив свої повноваження та від свого імені скликав сесію районної ради на 13 вересня, помістивши відповідне повідомлення в районній газеті «Колос» за 29 серпня. Такими діями правоохоронні органи ще мають дати правову оцінку.

Для видимості додержання процедури скликання сесії районної ради тринадцятьма депутатами-лобістами інтересів майбутньої голови було оформлено документ довільної форми, в якому вони проставили свої підписи під зверненням скликати наступну сесію районної ради 13 вересня. Насправді ж, вирішення даного питання мало відбутися на зібранні ініціативної групи депутатів, що за загальним правилом оформляється відповідним протоколом з підписами в ньому голови та секретаря такої зустрічі депутатів.

Відсутність такого протоколу свідчить про те, що ніякого зібрання ініціативної групи депутатів не було, а спілкування між депутатами відбувалося у форматі один на один однієї ж і тієї особи з іншими депутатами в різних місцях. Про це зізналися декілька депутатів, а також Карпук В. П. з трибуни районної ради в день проведення її сесії.

Що ж до кандидатури Любомської В. О. на посаду голови райради, то, як і очікувалося, її запропонував один з членів Радикальної партії, яка втратила будь-яку довіру в людей та опинилася на задвірках політичного життя.

У своєму виступі Любомська В. О., вдало граючи роль великого ілюзіоніста, провали у своїй багаторічній роботі намагалася пояснити як війною на Донбасі, так і невдалими реформами в країні. Було видно, що конкретної програми своїх дій вона так і не має, або чомусь приховує її від сторонніх. Їй би покаятися привселюдно та просити прощення, натомість від її виступу струменило бравадою.

Тож, здавалося б, годі було очікувати обрання її знову на омріяну нею посаду, яка поміж чиновницького люду є надміру оплачуваною і до того ж, чи не найбільш ледаркуватою.

Однак диво сталося. Лобіст інтересів частини аграрного бізнесу, який безпрецедентно згуртувався перед небезпекою можливого обрання на посаду очільника ради небажаної, хоч і достойної особи, за його неприхованої підтримки на шкоду сподіванням населення району знову перевтілилася в образ голови районної ради.

Тож, мимоволі доходимо сумного висновку: у владі на місцях залишилася мізерна доля розумних, порядних і обдарованих. В іншому разі, таких вже б давно викрав сучасний бізнес.

Кидається у вічі, мабуть, настав кінець епохи сорому. І не тому, що тепер немає причин соромитися.

Ні, просто сьогодні, на жаль, як бачимо, утверджується нова епоха – епоха безсоромності.

Депутат Тальнівської районної ради О. Пилипенко 24 вересня 2019 року