blankВиставку малюнків “Біль та віра” продемонстрували в межах танцювального фестивалю, де спецгостем стала балетна група Черкаського народного хору Черкаської обласної філармонії. Її підготували волонтери Гуманітарного центру Черкаської міської ради, повідомляє пресслужба Черкаської обласної ради.

28-29 травня італійці мали змогу знайомились з художніми роботами дітей, що бачили війну. Достатньо було сказати слово «Маріуполь» та показати на роботу 11 літнього Микити, де зображено палаюче місто, щоб люди зупинялись та починався діалог.

– Тема виставки «важка», тому в загальній атмосфері святкового фестивалю працювати з нею було нелегко. Однак відчувала підтримку українців, які живуть тут. Вони допомагали розповідати італійцям про дитячі роботи, про історії, які пережили наші люди, тікаючи з Харкова, Чернігова, Рубіжного, Маріуполя, – розповідає волонтерка Гуманітарного центру ЧМР Олена Кононенко.

blank

Фестиваль висвітлювали низка місцевих ЗМІ, де черкащани могли розповісти про боротьбу українського народу.

Так, Олена Кононенко виступила в ефірі популярного регіонального радіо BRUNO. Вона говорила про Черкаську область та місто Черкаси з його гуманітарною місією – допомагати та приймати біженців. Нагадала й про важливість міжнародної підтримки українців.

– Дещо “підвела” погода Беларії, два фестивальних дні дощило, доводилось команді монтувати і демонтувати малюнки кілька разів. Тож до проведення виставки долучались і балетна група, і, навіть, водії. Всі розуміли важливість посилу: Україна має залишитись в серцях італійців як мужній, талановитий, багатий культурою народ, що здатен перемагати і переможе, – підсумувала волонтерка.

blank

Виступ українців в Італії відбувається за підтримки Черкаської обласної ради, Управління культури та охорони культурної спадщини Черкаської обласної державної адміністрації.