31 березня газопостачання припинили до будинку на вулиці Амброса, 7. Причина схожа із попередніми – втручання сторонніх осіб в роботу системи.

Як йдеться в оголошенні, невідомі «несанкціоновано перекрили вхідну засувку, пише “18000”.

У коментарі виданню директор ПАТ «Черкасигаз» Сергій Буян повідомив, що жодного стосунку до цього інциденту підприємство не має.

– Стосовно відключення хочу відразу сказати, що ми до цього не маємо жодного стосунку і будемо намагатися активізувати наші правоохоронні органи, щоби вони людей, які це роблять, нарешті спіймали і припинили цю вакханалію, – говорить Буян.

blank

Як і в минулих трьох випадках, повернення газопостачання “Черкасигаз” обіцяє лише за умови укладання договорів на експлуатацію складових газопрозподільної системи та обслуговування газопроводів та газового обладнання в кожній окремій квартирі. До цього газопостачання здійснювалося без цього договору. Натомість із 1 травня власники балансоутримувачі та орендарі мають укласти договір на технічне обслуговування внутрішньобудинкових мереж. Проблема лише в тому, що підписантом не може бути ОСББ.

– Ми сказали, що не маємо права. У законодавстві є прогалина. ОСББ не є балансоутримувачем, управителем, власником. Ми – співвласники, – говорить голова ОСББ будинку на Різдвяній.

Зі своєю проблемою черкасці зверталися і в прокуратуру, і в Антимонопольний комітет, і у НКРЕКП. Пишуть листи і Президенту України, і прем’єру, й голові Черкаської ОДА. Та поки все безрезультатно. Допомогти вирішити проблему намагалося і місто.

Заступниця міського голови Людмила Бордунос ініціювала діалог із “Черкасигазом”. Та в установі наполягали на підписанні договору. Каже: розробила альтернативний варіант. Адже за індивідуальні договори про експлуатацію там і чути не хочуть.

– Ми запропонували підписати один договір із усіма мешканцями, у якому уповноважити конкретну особу на утримання рахунків та актів, – говорить Бордунос. – Але поки “Черкасигаз” розглядає цей варіант. Відповіді ж немає.

За словами заступниці мера, Газовий кодекс не забороняє подачу газу за відсутності договору на технічну експлуатацію (саме його вимагають підписати “Черкасигаз”). Натомість є правила безпечної експлуатації газових систем, у яких зазначено, що відсутність договору на технічне обслуговування є підставою на припинення подачі газу. Люди просять підписати останній, але колективний.

Поки люди шукають альтернативу, “Черкасигаз” створює нові проблеми для мешканців. Так, на дверях під’їзду з’явилося оголошення про необхідність ліквідувати дерево, яке роками росло на мережах ПАТ.

– Зараз підприємство вимагає, щоб ОСББ спиляло дерево. Вони це зроблять для своєї безпеки. Але відповідно до державних будівельних норм, чия інженерна мережа, той і має відповідати за безпечну експлуатацію. Це дерево росте там десятки років, і вони (“Черкасигаз”, – ред.) про це раніше не думали, – говорить заступниця.

У будинку на Різдвяній – 90 квартир, це близько 200 мешканців. З них – 75% пенсіонери, пільговики, а решта – молоді сім’ї з малими дітьми.

На Шевченка 367/1, який перебуває на балансі Придніпровської СУБ, ще більше – 8 під’їздів, 120 квартир.

На під’їзі СУБівського будинку висить оголошення. У ньому зазначено “газопостачання буде відновлено за умови укладання договорів на експлуатацію складових газорозподільної системи та обслуговування газопроводів та газового обладнання в кожній окремій квартирі, при наданні доступу до газових приладів у квартирах будинку”.

Поряд із оголошенням – додаток до договору на експлуатацію з кошторисом послуг, що надаються виконавцем замовнику. Загальна сума складає 13 879 грн. За словами заступника директора КП «Придніпровська СУБ» Світлани Кіфоренко, це вартість річного обслуговування мереж.

– Ми вжили всі заходи, аби підключити наш будинок. Але наскільки мені відомо, там один вентель на подачу газу для нас та ОСББ. Тому фактично наші мешканці залежать від ОСББ. Договір з «Черкасигазом» вже укладений, в нас іншого шляху немає. Мешканці дали згоду, що ми з їхніх коштів будемо сплачувати за обслуговування цих мереж, – говорить представниця СУБу.

Питання альтернативного договору, про який говорили представники ОСББ, у “Черкасигазі” уникають. За словами директора, вони отримали лист із підписами від співвласників багатоквартирних будинків, у якому нібито пояснюють, що вони не є ані орендодавцями, ані власниками, ані балансоутримувачами будинків.

– Ми звернулися по роз’яснення до Міністерства юстиції, Мінестерства ЖКК, Міністерства палива та енергетики, і нехай вони нам пояснять, – говорить Буян. – Щодо відповідальності голови ОСББ. Ще раз повторюю. Значна кількість голів взяли давно на себе цю відповідальність і працюють відповідно до норм чинного законодавства. І в подальшому підписують. Просто хтось хоче працювати, а хтось знаходити причини, щоби бути відомим. Я думаю, саме в цьому проблема.

Людмила Бордунос була на засіданні комісії НКРЕКП. На своїй сторінці у “Фейсбук”  вона повідомила, що звернулася до членів комісії із проханням втрутитися у протистояння “Черкасигазу” з ОСББ.

Там відповіли коротко: “розглядаємо звернення в строки, передбачені законом”.