Через втручання НАБУ два найбільші підприємства Черкащини “Азот” та ПАТ “Черкасиобленерго” ніяк не можуть підписати мирову угоду. Про це на прес-конференції повідомив директор з питань безпеки підприємства Євгеній Лут.

“Азот ” винен нашому підприємству 1 мільярд 700 мільйонів гривень, зараз сплачує поточні платежі, підприємство визнало наявність боргу, готове і його сплачувати, проте справа “зависла” в суді. Антикорупційне бюро чинить тиск на суд. Доходить до того, що коли до Києва приїздять люди на підтримку “Черкасиобленерго”, судді терміново беруть відпустки за власний рахунок”, – каже Лут.

За його словами, у патовій ситуації опинилося обидва підприємства. Адже “Азот” не в змозі виплатити всю суму боргу відразу. Але якщо не буде ніяких відрахувань, то обленерго знову не матиме чим платити заробітню плату працівникам. Як приклад, наводить Запоріжжя, де унаслідок подібної ситуації в деяких районах області обленерго не має жодного працівника, бо зарплата не виплачується аж дев’ять місяців.

“Якщо “Черкасиобленерго” зупиниться, то це буде проблема кожного мешканця області. Ми будем звертатися до депутатів Верховної Ради, місцевих рад по підтримку, до громадських організацій, всього суспільства з проханням не дати збанкрутувати підприємству”, – наголосив Євгеній Лут.

Вже вкотре підставляє плече “Черкасиобленерго” партія “Національний корпус”.

“Окрім економічної, зупинка обленерго спричинить і екологічну катастрофу. Черкаси опиняться у так званій “зоні відчуження”, тому проблему фінансування підприємства треба вирішувати негайно і на державному рівні”, – вважає лідер “Нацкорпусу” Дмитро Кучарчук.