“Перевізники знов показують свій рівень сервісу. Днями кондукторка маршруту №22 намагалась висадити підлітка з посвідченням дитини з багатодітної родини, хоча інших пільговиків в салоні не було. Мотивувала це локдауном та забороною дітям пересуватися без батьків. Нібито є така постанова міськради, і порадила звертатися зі всіма скаргами на гарячу лінію. Хлопчина ж відстоював своє право на проїзд. На цьому конфлікт не закінчився – в хід пішли кулаки. Після того, як хлопець вийшов на своїй зупинці та почав знімати номер маршрутки, водій підійшов та штовхнув його так, що той впав та вдарився головою. Водій же забрав кепку хлопця, вдарив та ще й на додачу намагався відібрати телефон”, – про це повідломила на Фейсбуці засновниця спільноти “Транспорт Че. Громадський контроль”, активістка “Демократичної сокири” Анастасія Прогунова.

Насправді ж, немає ніякої постанови про заборону неповнолітнім пересуватися містом під час карантину. Пільговий проїзд для них також не обмежений. Це підтвердив начальник управління транспорту Віталій Москалено. Такі заяви – це самодіяльність чи то перевізників, чи то їхніх працівників.

“Дивує реакція оточуючих, які замість того, щоб підтримати 15-річного хлопця, стали на бік кондуктора. Це якийсь стадний інстинкт затравити слабшого чи стокгольмський синдром? Чи деякі пасажири так заздрять посвідченню на пільговий проїзд? Навіть з позиції звичайної людяності – чи можна лишати на вулиці дитину в такі морози, як зараз? Такі ситуації – не дивина для нашого міста. Хамство та порушення прав пасажирів стали системною поведінкою перевізників. Вони вимагають підвищення цін на проїзд до 7 грн, при цьому не хочуть покращувати сервіс, хоча це слово взагалі недоцільно вживати в контексті наших маршруток. Про яке підвищення вартості проїзду може йти мова, якщо перевізники навіть не в змозі припинити хамство зі сторони персоналу, а для цього не потрібно навіть залучати додаткові кошти. Що ж тоді вже казати про оновлення автопарку, про дотримання графіку, електронного квитка чи кондиціонер? Ціна проїзду має бути справедливою, ринковою та обґрунтованою. Але при тому, що ми зараз маємо, не може бути жодної мови про будь-яке підвищення”, – зазначає активістка.

Начальник управління транспорту Віталій Москаленко пообіцяв тримати цю ситуацію під контролем.