Черкасці назбирали понад 250 підписів під петицією про легкодоступність сортування сміття. Тепер її мають розглядати депутати міської ради.

“Виконуючи Угоду про асоціацію з ЄС, Україна зобов’язалася протягом найближчих 5 років упорядкувати сферу поводження з усіма видами відходів. У Європейському Союзі діють такі вимоги: 65% сміття мають утилізувати, 10% допустимо хоронити.

Що наразі відбувається в Черкасах? Майже усі відходи “їдуть” до одного місця — сміттєзвалища у с. Руська Поляна. На шести гектарах черкаського сміттєзвалища – майже 8 мільйонів кубічних метрів сміття. Огидно дивитися на баки, що складаються з купи пакетів разом з органікою. І якщо ти хочеш сортувати сміття, то кидати прийдеться все одно в один бак. Більшість черкасців хочуть сортувати сміття, але їм не дають права це зробити.

Згідно з статтею 14 Закону України “Про відходи” Громадяни України у сфері поводження з відходами мають право на безпечні для їх життя та здоров’я умови при здійсненні операцій щодо поводження з відходами. Тому, влада міста Черкас має забезпечити виконання прав черкасців та зробити сортування сміття легкодоступним кожному. Встановити баки для сортування сміття в кожному дворі.” – йшла мова у петиції.