З 1 липня українці надалі отримуватимуть медичну допомогу у будь-якому закладі охорони здоров’я.

Це відбуватиметься незалежно від того, підписали вони декларацію з лікарем чи ще шукають його, пише УНІАН.

“Від імені деяких закладів охорони здоров’я розповсюджують неправдиву інформацію, що з 1 липня цього року люди, які не підписали декларацію з терапевтом, педіатром чи сімейним лікарем, отримуватимуть лише невідкладну допомогу. Цей факт не відповідає дійсності. Право на медичне обслуговування гарантується Конституцією та іншими законами України”, – повідомляє Міністерство охорони здоров’я України.

Ймовірною причиною таких повідомлень є зміна системи фінансування для 149 медзакладів первинки, які вже уклали договори з Національною службою здоров’я України. Нова система фінансування означає, що до кінця 2018 року медзаклади, що уклали угоди з НСЗУ, отримуватимуть кошти за двома механізмами. За кожного пацієнта, який підписав декларацію з сімейним лікарем, держава виділятиме 370 грн із застосуванням вікових коефіцієнтів.

Додатково ці заклади отримуватимуть по 240 грн за пацієнтів, які проживають на території обслуговування закладу, але ще не підписали декларацію про вибір лікаря. Заклади охорони здоров’я, які лише готуються підписати договори з НСЗУ, у третьому кварталі отримуватимуть фінансування за принципом медичної субвенції.

Незалежно від механізму фінансування, держава продовжує оплачувати медичне обслуговування кожного українця.

1 липня 149 медичних установ почнуть співпрацю з Національною службою здоров’я України. У першу хвилю увійшли всі медустанови Києва, кількох обласних центрів – Вінниця, Полтава і Черкаси і великі міста Кривий Ріг і Кременчук.