У жовтні 2018-го в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун запевняла, що з нового року МОЗ планує «повністю відшкодовувати вартість препаратів інсуліну з державного бюджету». Тобто, якщо в минулому році держава фінансувала 75% необхідного українським діабетикам інсуліну , то в цьому мала б −100%. Пишуть «Вісті Черкащини».

Однак, прийшов новий рік, а з ним – старі проблеми. 6-го лютого депутат Ватутінської міськради Олег Ступник повідомив, що в місті знову «біда з інсуліном» і виклав у «Фейсбук» відео, де фармацевт міської аптеки на камеру повідомляє:

− Коштів на інсулін знову не вистачає. У цьому місяці виділили близько 40 тисяч, а треба набагато більше, більше 100 тисяч. Якби виділили 150 тисяч, то всі б отримали. Тоді б усім вистачило. Інсулін є, коштів не вистачає.

Цікавимось, яка ситуація у сусідньому Катеринополі. У минулому році, на відміну від Ватутіного, проблем із забезпеченням хворих безкоштовним інсуліном тут не було. Коментує районний ендокринолог Андрій Приходько:

− Я не знаю, чим наші державні мужі керувалися, але коштів на інсулін виділили менше від потреби і менше, ніж було виділено у минулому році. Хоча я б не сказав, що у нас зменшилась кількість хворих. У режимі економії до березня ми протримаємось.

А тоді має надійти додаткова субвенція, яку виділили з держбюджету наприкінці 2018-го. Втім, навіть з цими коштами у нас все одно 100% забезпечення не виходить. Можливо на кінець року держава знову буде щось дофінансовувати, я не знаю. Але в нас є намір у квітні-травні звертатися до сільських голів, до районної адміністрації з тим, що потрібне дофінансування. Ми не чекатимемо до останнього дня. За моїми приблизними підрахунками, виділених коштів повинно вистачити до липня. Далі надію покладаємо на місцевий бюджет. Нещодавно була медрада за участю представників районної влади, де нас запевнили, що осторонь цієї проблеми не залишаться, зроблять усе можливе, аби віднайти кошти. У минулому році так і було, тож, сподіваємось, так буде і в цьому.