— Мій чоловік — музикант. Створив удома з чотирма друзями групу. Працюють у Китаї, — розповідає 29-річна Світлана Капустинська із Черкас.

— Женя грає на барабанах. Виступають у парку розваг. Репертуар, що мали виконувати, був прописаний у контракті. Отримує понад тисячу доларів. За день буває чотири-шість концертів. Тривають по півгодини. Є кілька довгих перерв. Тоді музиканти сплять чи розважаються в парку.

Він довго не наважувався їхати на заробітки. Хоча багато його друзів і знайомих музикантів працюють за кордоном. Переважно вирушають у Нідерланди, Австрію, Китай, Японію. Вдома Женя мав чотири роботи. Викладав у музичному училищі, музичній школі, грав у двох колективах. В училищі та школі отримував майже 5 тисяч гривень. Брали на 0,25 чи півставки, а вимагали відпрацьовувати повний робочий день. Тому звільнився.

Розповідає, що в Китаї контракти за рівнем оплати відрізняються. Залежить, із якої країни ти приїхав. Чомусь найбільше там люблять бразильців, відповідно, вони й отримують найбільше. Чоловік планує повернутися, коли закінчиться контракт. На попередній роботі йому заміни не знайшли. Кличуть назад.

 Наталія СОКОЛАН, “Gazeta.ua”.