алановиті черкащанки вибороли перемогу на Міжнародному молодіжному гончарському фестивалі. Ольга Бараннік, Марія Кутова та Катерина Заріцька взяли активну участь у Міжнародному молодіжному гончарському фестивалі, що відбувся у смт Опішне Полтавської області. Дівчата привезли до рідного міста низку призових нагород.
Насиченими та плідними були десять днів перебування у творчих майстернях Державної спеціалізованої художньої школи-інтернату І−ІІІ ступенів «Колегіум мистецтв у Опішні» для талановитих вихованок відділу декоративно-прикладної творчості позашкільного навчального закладу «Багатопрофільний молодіжний центр» Черкаської міської ради.

Фестиваль проводять із метою залучення до заняття гончарством і до вивчення історико-мистецьких досягнень гончарства учнів, молоді; розвитку традицій гончарства, популяризації дитячої художньої творчості. Організатори – Міністерство культури України, Державна спеціалізована художня школа-інтернат І-ІІІ ступенів «Колегіум мистецтв у Опішні» імені Василя Кричевського, управління культури та відділ у справах сім’ї та молоді Полтавської обласної державної адміністрації, Інститут керамології – відділення Інституту народознавства НАН України, Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному.

Мистецький захід відбувається у два етапи. На першому етапі – конкурс художніх творів, який триває з січня по квітень, учасники надсилають роботи з глини та інших матеріалів за номінаціями: «Кераміка», «Інші види декоративно-ужиткового мистецтва» (вишивка, різьблення, ткацтво, розпис, народний живопис) та «Образотворче мистецтво» (графіка, акварель, живопис, скульптура). Творчі роботи оцінюються компетентним журі, до складу якого входять провідні мистці, мистецтвознавці, діячі науки і культури. На другому етапі проходить творчий практикум, на якому переможці І-го етапу працюють у майстернях під керівництвом художників і народних майстрів. Учасники виготовляють художні твори в тій номінації, у якій отримали перемогу на І-му етапі Конкурсу. За підсумками їхньої кропіткої роботи журі визначає абсолютних переможців фестивалю.

Про це повідомляють у «Багатопрофільному молодіжному центрі» Черкаської міської ради.