Великий інтерес у наших читачів викликало останнє редакційне опитування на тему: роботу якого голови ОДА за часів незалежності черкащани вважають найкращою? Воно тривало більше двох тижнів і в ньому взяли участь 1267 активних респондентів.

Майже третина наших земляків, які проголосували, вважають, що найкраще із губернаторськими обов’язками справлявся Василь Цибенко, очільник Черкаської ОДА з 1994 по 1998 роки. 365 учасників опитування переконані, що робота саме пана Цибенка була найкращою за часи української незалежності. І це перше місце.

Другим у такому своєрідному рейтингу очільників області виявився Олександр Вельбівець, який керував ОДА з листопада 2018 по червень 2019. Його результат – 23% народної підтримки. Можливо, це викличе здивування у багатьох наших читачів, адже надто короткий термін (всього кілька місяців) Олександр Іванович перебував на чолі ОДА і, звичайно ж, особливих перемог за час свого керівництва не встиг здобути… Але прихильники пана Вельбівця зуміли мобілізуватися і активно його підтримати, а це аж 296 голосів.

А от щодо чималої підтримки черкащанами діяльності нині покійного Володимира Лук’янця (керівник області з 1999 по 2002) віриться без застережень -17 % . Володимир Лукич залишив по собі і добру пам’ять, і багато гарних справ.

Не дивує і непоганий результат (8 %), отриманий в опитуванні, пріснопам’ятним Сергієм Тулубом, який очолював Черкаську ОДА за часів правління Януковича. У людей, виявляється, ще й до сьогодні існує ностальгія за «сильною рукою», яка може тримати всіх в узді. Також треба визнати, що за час правління донецького Тулуба на Черкащині було реалізовано чимало господарських проектів…

6 % підтримки черкащан здобув у нашому опитуванні Олександр Черевко, голова обладміністрації  з 2005 по 2010 роки, себто за часів «помаранчевої» влади. На 1 відсоток від Олександра Володимировича відстав Юрій Ткаченко, фактично його учень і продовжувач справи на чолі ОДА. Нагадаємо, що Юрій Олегович прийшов на посаду очільника області після Революції Гідності.

Що ж до роботи голів ОДА, яких уже призначав президент Зеленський, то поки що черкащани не дуже високо оцінюють їх діяльність. Так, нині діючий губернатор області Роман Боднар, заручився лише 3% підтримки своєї роботи, а його попередник Ігор Шевченко (липень – листопад 2019) і взагалі на останньому місці – 1% від голосів наших читачів…

Результат же інших голів ОДА, які замикають так би мовити «турнірну таблицю» редакційного опитування такий: Костянтин Яструб, представник президента в області (1992-1994) – 3%, Анатолій Даниленко, керівник ОДА 1998-1999, також 3% і Вадим Льошенко, який очолював ОДА з 2002 по 2005, – 2%…

Нагадаємо, підбиваючи підсумки 2019 року, наша редакція провела серію опитувань серед черкащан на тему: діяльність яких високопосадовців області, депутатів, громадських активістів вони вважають кращою у 2019 році.

Так, наші читачі взяли активну участь в опитуванні щодо визначення найкращих депутатів обласної ради за підсумками їх роботи у минулому році. Ми просили наших земляків оцінити їх діяльність у відповідному окрузі, під час сесій, активність у громадському житті області, роботу з виборцями… За результатами такого опитування черкащани визнали Олега Баштана, Олександра Коваленка та Віктора Полозова кращими депутатами обласної ради. Принаймні, саме ці народні обранці отримали найбільше голосів підтримки серед наших читачів…

У січні наше видання провело ще одне опитування, запропонувавши нашим землякам оцінити роботу голів районних рад Черкащини у році, що минув. За два тижні у ньому взяли участь майже тисяча наших активних читачів. Лідерами редакційного праймерізу стали два голови райрад, які набрали найбільшу кількість голосів серед черкащан, що взяли участь в опитуванні. 36 % народної підтримки, а відповідно і перше місце у цьому своєрідному змаганні, отримав голова Золотоніської райради Валерій Саранча. Всього на 14 голосів відстала від переможця Валентина Любомська, яка очолює Тальнівську районну раду. У трійку лідерів, за результатами нашого опитування, увійшов голова Монастирищенської райради Микола Орендарчук.

Редакційне опитування, яке пройшло у лютому, стосувалося роботи мерів міст Черкащини. Ми просили наших читачів оцінити діяльність міських голів області у 2019 році. У цьому опитуванні взяли участь майже 700 черкащан.

Беззаперечним лідером народних симпатій став міський голова Черкас Анатолій Бондаренко. Майже третина наших читачів, які взяли участь в опитуванні, вважають роботу Анатолія Васильовича у минулому році найкращою серед усіх мерів.