Ліквідація, знищення нині існуючих районів – один із наступних кроків так званої територіально-адміністративної реформи, яку нинішня владна ЗЕ-команда хоче швидкими темпами реалізувати в Україні. Щоправда, слова «знищення» владці звичайно ж стараються уникати, ховаючи свої наміри під гарною обгорткою децентралізації. Стратегічний курс на зачистку територій від сільських рад і зганяння їх в об’єднані територіальні громади (ОТГ) розпочала ще попередня команда президента Порошенка. Нинішня ж хоче переможно завершити цей процес повною «ОТГізацією» України та добити райони, зігнавши їх у нові утворення – чи то повіти, чи то округи… А на перспективу виношується ідея укрупнити і області, повністю перекроївши територіально-адміністративний устрій нашої держави.

Наша редакція поцікавилася у черкащан, яке їхнє ставлення до ініціативи влади ліквідувати райони та створити укрупнені округи-повіти? В опитуванні взяли участь 644 наших активних читачів.

Більшість із них (а це 29 %) переконані, що ліквідація районів – це наступний етап знищення сіл і райцентрів. Тобто майже третина черкащан вкрай негативно оцінюють подальші кроки влади із впровадження територіально-адміністративної реформи.

Щоправда, 16 % із числа опитаних бачать позитив децентралізації у тому, що зменшиться кількість чиновницької братії. Скоріше за все, вони позитивно оцінюють плани влади по ліквідації районних адміністрацій та рад, а відповідно і звільнення чиновників із цих установ. Але ці оптимісти не враховують, що при створенні в межах нинішніх районів 2 – 3, а то й більше, ОТГ там набирається штат чиновників за чисельністю майже такий, як нині працює в РДА. Від так, якщо об’єднаних громад, для прикладу, в Золотоніському районі утвориться аж 5, то чиновницької братії тут побільшає в рази…

Частина черкащан (12 %), які взяли участь у редакційному опитуванні, вважають, що після створення нових округів-повітів, як показує практика уже діючих ОТГ, нічого в житті наших земляків особливо не зміниться. Стільки ж наших активних читачів переконані, що такі територіально-адміністративні пертрубації-експерименти, які вже відбувалися в історії Україні, завершувалися плачевно. 8 % черкащан ще песимістичніше налаштовані щодо таких нововведень і стверджують, що це призведе до знищення районної інфраструктури. Їх думку розділяють ще 6 % опитаних, які стурбовані, що після ліквідації районів їх адміністративні центри перетворяться на хутори…

Як показують результати нашого редакційного опитування, лише 7 % наших активних респондентів дуже позитивно оцінюють ініціативу влади ліквідувати райони і утворити на їх місці укрупнені округи-повіти. Половина із них переконані, що це дасть поштовх до розвитку територій, а ще 3 % вважають, що такі територіально-адміністративні перетрубації покращать умови життя громадян. Також 3 % із числа опитаних думають, що при ліквідації нинішніх районів пройде “зачистки” місцевих мафіозних кланів…

Цікаво, що більшість черкащан, які взяли участь в нашому опитуванні, досить негативно сприймають наміри влади щодо переформатування нинішнього територіально-адміністративного устрою, але лише 4 % із числа опитаних готові активно виступати за збереження районів.