Черкаський обласний центр служби крові «Черкаси-Плазма» представив до нагородження статусом Почесного донора України Євгенія Сафоніка. Він здав кров 41 раз. Зупинятися не збирається. Його кров рятує життя іншим людям уже не один десяток років. Про це пише Zmi.ck.ua.

– Уперше я здав кров, коли служив у лавах тоді ще радянської армії – у 1987 році, – згадує Євгеній Сафонік. – Наступні роки здавав кров по-різному – з перервами. Останнім часом стараюсь здавати чотири рази на рік. Терапевт каже, що це оптимальна частота. Хоча раніше я здавав і частіше.

До регулярного донорства Євгенія спонукала драматична ситуація на його попередній роботі.

– Я працював на ядерній станції у Рівненській області, – говорить Євгеній. – Там трапився нещасний випадок – хлопчина дуже сильно обгорів. Потрібна була кров. Я здав. Потім знову люди постраждали, тоді дитина в когось захворіла – треба донори… Так і почав здавати кров регулярно. Виїжджали часто колективом по 30 осіб.

blank

Після переїзду до Черкас, чоловік донорство не припинив, попри те, що він уже пенсійного віку.

– І припиняти не збираюсь, здаватиму і надалі. Ніщо мені не заважає це робити, ніяких змін ні до здачі крові, ні після я не відчуваю, – розповідає Євгеній. І додає: той хлопчина, для якого призначалась його кров багато років тому, вижив, створив сім’ю, має дитину. Тож Євгеній на власні очі бачить результат свого донорства – це врятовані життя людей.

Для довідки:

Донори, які безоплатно здали кров у кількості 40 разових максимально допустимих доз або плазму крові в кількості 60 разових максимально допустимих доз, незалежно від часу їх давання набувають статусу Почесного донора України.

Відповідно до статті 12 Закону “Про донорство крові та її компонентів”, особам видається посвідчення та вручається нагрудний знак “Почесний донор України”.

Серед пільг, передбачених почесним донорам України:

– безоплатне позачергове зубопротезування (за винятком зубопротезування з використанням дорогоцінних металів) у закладах охорони здоров’я, заснованих на загальнодержавній та комунальній власності;

– пільгове придбання ліків (із знижкою 50% їх вартості) за рецептами, виданими закладами охорони здоров’я, заснованими на загальнодержавній та комунальній власності;

– безоплатне забезпечення донорською кров’ю та її препаратами, необхідними для їх особистого лікування, за рецептами, виданими закладами охорони здоров’я, заснованими на загальнодержавній та комунальній власності;

– отримання надбавки до пенсії у розмірі 10% від затвердженого прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць починаючи з 1 січня 2006 року, відповідно до Закону від 16.11.2004 N 2177 – ІV “Про внесення зміни до статті 13 Закону “Про донорство крові та її компонентів”.