Жителя Чигирина Володимира Терещенка, якого судили за публікацію у Фейсбуці, звільнили від кримінальної відповідальності. Про це Суспільному повідомив представник Гельсінської спілки з прав людини Тарас Щербатюк.

Пенсіонера звинувачували у тому, що в репості на його сторінці був заклик українців до державного перевороту. 10 грудня 2020-го року чоловік видалив цей допис зі своєї сторінки, що згідно закону передбачило можливість його звільнення від відповідальності. Відтак, адвокат подала до суду відповідне клопотання, мотивуючи його зміною обстановки.

“Судом встановлено, що Терещенко В. А. обвинувачується у вчиненні нетяжкого злочину, станом на момент судового розгляду кримінального провадження вчинене ним діяння втратило суспільну небезпечність, тому він підлягає звільненню від кримінальної відповідальності внаслідок зміни обстановки”, – йдеться в ухвалі суду.
blank blank

Нагадаємо, жителя Чигирина Володимира Терещенка судили за розміщення публікації у фейсбуці. За словами прокурора, у зробленому репості він закликав українців до державного перевороту.

Утім, у дописі був лише скрін із відомого серіалу із Володимиром Зеленським у головній ролі – “Слуга народу”, де кіно-президент розстрілює парламент. У підписі до скріну йшлося, що в країні не буде порядку, якщо не вчинити так, як герой телеекрану. Одначе ані назви країни, ані того, що саме треба зробити і з ким, – не було конкретизовано.