Компанія СПД-Україна повідомляє про конфлікту ситуацію, яка в неї виникла із управлінням держпраці області.

Інформація розміщена на сторінці компанії у “Фейсбук”.

“У середині травня цього року Державна служба з питань праці почала перевірки, в ході яких не було висловлено жодних претензій, усі затребувані документи були надані у повному обсязі і у вказаний термін. Проте вже за декілька днів на нашу адресу надійшли акти щодо нібито допущених грубих порушень трудового законодавства. На думку представників Держпраці, компанія не мала права укладати угоди з розробниками, а мала взяти їх у штат за трудовим договором. Хоча за нормами закону самі громадяни вправі визначати, бажають вони надавати послуги віддалено, чи хочуть бути прийнятими в штат і постійно працювати на визначеному робочому місці. Варто взяти до уваги і фактичну потребу компанії у найнятих працівниках або її відсутність. Також не можна ігнорувати той факт, що органами Держпраці не було зафіксовано жодного звернення “ображених” нами працівників чи підрядників. Важливий факт: за укладеними угодами компанією офіційно було сплачено податків майже у 10 разів більше, ніж якби вказані особи перебували у штаті з виплатою мінімальної заробітної плати. Тож говорити про якесь порушення інтересів держави через ухилення від сплати чи мінімізацію податків не доводиться. Як і про відповідну користь від діяльності органів Держпраці щодо дотримання інтересів держави в цілому”, – пишуть на сторінці організації.

Компанія СПД-Україна звернулась до ІТ-асоціації України, народних депутатів України, Голови державної служби з питань праці з вимогою “запобігти втручанню у підприємницьку діяльність”.

“Ми також готові відстоювати нашу позицію в судових органах та в офісі бізнес-омбудсмена України”, – зазначається в повідомленні.