Депутати Черкаської обласної ради підтримали пікетувальників, які вже два тижні живуть у наметовому містечку перед ОДА, і проголосували за звернення щодо відставки керівниці черкаського обласного Держгеокадастру Ольги Залоги та скасування несправедливої монетизації пільг.

Кілька десятків ветеранів АТО прийшли домагатись своїх прав і заблокували трибуну облради. Позицію протестувальників озвучила Ірина Ванникова.

«Я говорю від імені сотень черкащан, учасників АТО, ветеранів, які не можуть отримати земельні ділянки, на які вони мають право згідно закону. Землю їм не дають, бо нібито її не вистачає. Але це не правда. Землі в країні вистачає, головне – не красти, – заявила Ванникова. – Я також говоритиму від імені сотень фермерів, які стали заручниками брудних махінацій з боку Державного геокадастру із державними землями, натомість прості люди позбавлені можливості працювати».

За словами пані Ванникової, земля виводиться за каламутними схемами на підставні фірми, і ця практика працює в усіх регіонах України, проте на Черкащині набула нечуваних розмірів.

blank

«Перешкоди, які створюються черкащанам мають ім’я – Ольга Залога і Держгеокадастр. Для вас, шановні депутати, це не новина. Ще у березні цього року ви вже приймали звернення щодо припинення земельних махінацій та надання оцінки роботі Залоги. Однак київські можновладці вас проігнорували», – наголосила Ванникова.

Вона також звернула увагу, що сьогодні прості черкащани змушені постійно «виривати» свої права у можновладців:

«Сьогодні на вулиці протестують АТОвці проти несправедливості із землею, АТОвці, афганці та інші категорії громадян стоять за те, щоб у нах не відбирали пільги на проїзд. АТОвці заслужили це право, вони мають їздити безкоштовно в громадському транспорті сітільки, скільки їм потрібно. Безлад і зловживання з землею вивело на площу фермерів. І це в той золотий час, коли вони мають працювати на цій землі».

Ірина Ванникова озвучила вимоги мітингарів: негайно заслухати голову Черкаської облдержадміністрації щодо виконання названого рішення ради, заслухати проміжний звіт комісій щодо перевірки законності діяльності Держгеокадастру, включити до складу названої депутатської комісії представників громадськості, а саме АТОвців та фермерів та звернутись до вищих органів вдади з вимогою відправити у відставку Ольгу Залогу.

blank

Вимоги протестувальників підтримав депутат облради від ВО «Черкащани» Олександр Коваленко.

«Сьогодні Ольгі Залога намагається залякати тих фермерів, які насмілилися протестуувати, і відправляє до них позапланові перевірки, хоч не має на те повноважень, адже цих фермерів згідно із графіком перевіряти не повинні були. До мене звернувся голова села Лисяча Балка Катеринопільського району, і розповів, що Держгеокадастр провів таємний аукціон на землі в адмінмежах їхньої сільської ради, і виграв учасник, який запропонував оренду, що набагато нижча, ніж зараз платять в районі. Як таке могло статись? Тепер сільська рада щомісяця недоотримує 50 тисяч гривень, це – близько п’ятисот тисяч гривень в рік, а за сім років це чотири мільйони двісті тисяч гривень. Ці гроші вкрадені в простого села на двісті жителів. І ми знаємо, куди вони пішли – за корупційними схемами нагору. Та врешті решт, ми можемо щось зробити із цією Залогою! Та відправити її у відставку, нехай повертається у свій Чернігів!» – емоційно виступив депутат.

blank

Свою думку з приводу ситуації висловив і голова Черкаської облдержадміністрації Юрій Ткаченко.

«Я відстоював і продовжую відстоювати позицію, що треба навести лад у земельній сфері. Адже проблеми із розподілом землі в області з’явились після того, як цей процес було централізовано у структуру Держгеокадастру. І ми з обласною радою вже звертались з цього приводу до центральних органів влади. А щодо обласного Держгеокадастру, то я особисто звертався в правоохоронні органи і чекаю на відповідь, чи виявили вони порушення у діяльності цієї структури».

Зал зустрів виступ Ткаченка вигуками «Ганьба Залозі! Залогу у відставку!»

Більшість депутатів підтримала цей настрій і 58 обранців проголосували за вимоги протестувальників, адже корупційні скандали із Держгеокадастром в області вже стали буденним явищем.

Рішення сесії АТОвці сприйняли дружним «Слава Україні!».

Щодо несправедливої монетизації пільг, то спочатку депутати запропонували кілька зевернень щодо відміни несправедливої постанови уряду, яка суттєво звужує права АТОвців та інших категорій громадян на безкоштовний проїзд у транспорті, адже фінансування покладено на місцеві бюджети, а там просто немає коштів. Зрештою, погодились, що практично всі вони ідентичні, тож вирішили внести його від усіх фракцій. За відповідний документ проголосували 52 народних обранці.

Тетяна Ворноцова