Сміття у дворі біля приміщення редакції вочевидь “долатимуть” згодом

У Черкасах налагоджується процес вивезення сміття. Нині на лінії працює 6 сміттєвозів ТОВ «Умвельт Україна». Також відходи забирає один сміттєвоз КП «Черкаська служба чистоти». Повідомляють у прес-службі міської ради.

Як повідомив під час наради, яка відбулася у черкаській міській раді, представник компанії Олександр Варденський, нині ще два автомобіля перебувають на ремонті. Він пообіцяв, що техніку полагодять протягом тижня. Тоді на лінії працюватимуть усі 8 автомобілів. Це достатня кількість для того, щоб із вивезенням сміття у Черкасах не було перебоїв.

– Дорога до сміттєзвалища дуже розбита. Наші автомобілі через це постійно ламаються. Нещодавно на ямах повиривало тяги з мостів двох автомобілів. Також у нас існує проблема з персоналом. Через низький тариф ми не можемо платити конкурентну заробітну плату. Водії і вантажники звільняються, бо не хочуть працювати за 4 700 грн. А на їхнє місце бажаючих немає, – поскаржився на свої проблеми представник ТОВ «Умвельт Україна».

– Поки ми не впораємось з ситуацією, яка склалася на даний момент із вивезенням сміття, ми не маємо права говорити про підвищення тарифу. Хоча я погоджуюся, що у нас тариф чи не найменший в Україні, його треба підвищувати. Але поки ми цю проблему не вирішимо, ми питання про підвищення не будемо піднімати, – зазначив заступник міського голови Ігор Волошин.

Що ж стосується дороги до сміттєзвалища, то найближчим часом її планують полатати за допомогою осколу.

Крім того, наразі в місті не вистачає сміттєвих контейнерів. Лише по КП «СУБ «Придніпровська» бракує півсотні баків для відходів. Була домовленість із ТОВ «Умвельт Україна», що вони придбають 200 нових контейнерів. Проте представники приватної компанії не поспішають виконувати обіцянку. Натомість оновлення контейнерного парку планується здійснити за бюджетні кошти. Цьогоріч заплановано придбати у лізинг 1000 сміттєвих баків.

Також у Черкасах відбувся збій із вивезенням сміття із приватного сектору. Як запевнив заступник директора КП «Черкаська служба чистоти» Олександр Савенко, нині ситуація вирівнюється.

– Наразі працюємо за графіком. Якщо сьогодні середа, то в середу забирається максимум сміття з приватного сектору. Якщо воно не добирається, наш абонвідділ та майстер телефонують мешканцям з приводу збоїв. На наступну середу мешканці, у яких не було забране сміття, будуть обслуговуватися в першу чергу, якщо не буде додаткової техніки. Якщо буде додаткова техніка, сміття забиратимуть за графіком, – пояснив Олександр Савенко.

Від редакції: як бачимо із світлини, від щотижневих звітів про “покращення ситуації” чистіше у місті не стає…