blankЧеркаська обласна рада на сесії 17 червня ухвалила звернення до ВРУ та Кабміну щодо внесення змін до ЗУ «Про повну середню освіту» та  наказу МОН від 06.12.2010 № 1205 «Про затвердження Типових штатних нормативів закладів загальної середньої освіти». Пропозицію розглянути таке звернення внесла депутатка Оксана Циганок, інформує пресслужба облради.

Так, у тексті звернення йдеться про дискримінаційні положення законодавства, які не дають змоги військовослужбовцям у відставці, що пішли на пенсію за вислугою років, працювати у школі. Таке право мають лише ті пенсіонери, які отримують пенсію за віком. Однак відсутність у навчальних закладах військовослужбовців, які б могли викладати цю дисципліну, значно знижує якість подачі матеріалу дітям.

Тому депутати просять внести  зміни в ст. 22 Закону України «Про повну середню освіту» шляхом виключення фрази «за віком».

blank

Також обласні обранці пропонують додати  посаду «Військовий керівник» до типового переліку штатних посад закладів ЗСО. Річ у тім, що військово-патріотичне виховання школярів відбувається в основному під час викладання предмета «Захист України», тому дуже важливо, щоб матеріал дітям подавали фахівці. Однак на разі близько 42% учителів предмета «Захист України» на Черкащині не відповідають вимогам Положення про допризовну підготовку:

  • 26% (101 особа) – це сержанти;
  • 22% (85 осіб) – не мають військового звання і взагалі не служили в армії;
  • 20% (76 осіб) – це рядові солдати;
  • 16% (60 осіб) – старші офіцери;
  • 12% (46 осіб)  – молодші офіцери;
  • 4% (17 осіб)  – прапорщики;

Проблема полягає у відсутності фахівців через низьку заробітну плату, оскільки у штатному розписі відсутня посада військового керівника. В середньостатистичному закладі загальної середньої освіти вчитель «Захисту України» має лише 3-4 години педагогічного навантаження, при тому, що ставка педагога становить 18 годин на тиждень. Посада ж військового керівника передбачала б 9 годин педагогічного навантаження для проведення в закладі освіти позакласної роботи з військово-патріотичного виховання.

– Враховуючи зазначене, пропонуємо Кабінету Міністрів України, Міністерству освіти і науки України розглянути питання щодо внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 06.12.2010 № 1205 «Про затвердження Типових штатних нормативів закладів загальної середньої освіти» (зі змінами), ввівши до переліку посаду «Військовий керівник», – йдеться в тексті звернення.

Окрім цього, обласна рада затвердила і звернення щодо припинення вивчення російської мови в закладах ЗСО. Його ініціатор – депутат Валерій Данилевський.

У зверненні йдеться про те, що російська агресія призвела до загибелі великої кількості громадян України, знищення інфраструктури, серед яких дві тисячі пошкоджених закладів освіти та понад 100 зруйнованих. Кільком мільйонам людей, серед яких і учасники освітнього процесу, довелося тікати від обстрілів на безпечнішу територію чи за кордон. Все це призвело до вкрай негативного ставлення українського народу до країни-агресора, її мови та культури.

Тому обласна рада звернеться до ВРУ, Кабміну та Міністерства освіти і науки щодо внесення відповідних змін до законодавства та припинення вивчення російської у школах.