Черкаській міській раді пропонується підтримати петицію про заборону проросійської політичної партії ОПЗЖ. Нагадаємо, відповідну петицію містяни підтримали упродовж кількох днів.

“Громадяни міста Черкаси шляхом підтримання електронної петиції на розгляд Черкаської міської ради (Че/1395-еп від 26.01.2021) висловили своє занепокоєння діяльністю політичної партії «Опозиційна платформа – За життя». Автор петиції, якого підтримали 278 інших громадян, висловив думку про проросійську позицію зазначеної політичної партії. В петиції автор звертає особливу увагу на неодноразові зустрічі члена партії  «Опозиційна платформа – За життя» Віктора Медведчука із Президентом Російської Федерації Володимиром Путіним.

Оскільки Україна визнає Російську Федерацію державою-агресором та залишається об’єктом воєнної агресії з боку Російської Федерації (Звернення Верховної Ради України до Організації Об’єднаних Націй, Європейського Парламенту, Парламентської Асамблеї Ради Європи, Парламентської Асамблеї НАТО, Парламентської Асамблеї ОБСЄ, Парламентської Асамблеї ГУАМ, національних парламентів держав світу про визнання Російської Федерації державою-агресором, затверджене постановою ВРУ від 27.01.2015) вважаємо, що офіційні переговори з Президентом Російської Федерації на предмет відносин з Україною та виступи від імені громадян України щодо подальшого врегулювання цих відносин мають здійснюватися виключно уповноваженими не те особами з урахуванням ідей про забезпечення незалежності України; збереження встановленого конституційного ладу, суверенітету та територіальної цілісності України; підтримання безпеки держави; протидію незаконному захопленню державної влади; збереження миру в країнах; визнання і поваги до прав і свобод людини; нетерпимість до комуністичного та/або націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів та їх символіки.

Зважаючи на зазначене вище, Черкаська міська рада звертається до Міністерства юстиції України із клопотанням на підставі статей 5, 18, 19, 21 Закону України «Про політичні партії в Україні» здійснити дії, необхідні для заборони політичної партії «Опозиційна платформа – За життя».”- йде мова у проекті звернення.