Вишиванка – потужний оберіг українців. Наприклад, на День вишиванки бійці 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади Збройних Сил України “одягнули” у вишиванку танк.

«Стріляна вишиванка»  – спільний творчий проект черкаського обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України та Благодійного фонду Черкаси Чайка.

Ідея проекту полягає у створенні оберегу для наших захисників: поєднавши прадавній символізм вишитої сорочки, руки та молитви найрідніших жінок (у проекті беруть участь дружини та сестра воїнів) та уламки ворожої зброї (снаряд БМ «Град»), яка схибила з цілі, нікого не ушкодила, а вчергове довела усю безглуздість того, що чинить ворог.

Цей проект наскрізь пронизаний символами починаючи від самої назви: «Стріляна вишиванка» – одночасно співзвучна з фразеологізмом «стріляний горобець», котрий означає досвідчену, загартовану життям, бувалу, витривалу людину, яку важко перехитрити, обдурити (а саме такими є наші захисники та захисниці) і водночас підкреслює історичну спіраль у якій впродовж багатьох сторічь імперські забаганки росії ставали причиною ненависті та убивства людей, які відстоювали свою українську ідентичність.

Власне, вишиванка – це прадавній оберіг кожного українця.

Кольори теж обрані не випадково: червоний – то любов, життя, Перемога, а срібний – споконвічний захист від нечистих сил.

Уламки зброї – то своєрідне замовляння, «щоб кулі минали» так само, як оминув цей снаряд.

Чоловічу вишиту сорочку створила голова черкаського обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України Ольга Мартинова. Вона й запросила учасників проекту до Галереї народного мистецтва для завершального етапу роботи – пришивання уламків, який виконуватимуть родички захисників під творчим керівництвом черкаської майстрині Наталії Крамна-Таран.

Захід розпочнеться 19 серпня 2022 року о 14.00 у Галереї народного мистецтва.

29 серпня, у День пам’яті захисників України «Стріляну вишиванку» буде презентовано у Черкаському художньому музеї після чого вона буде продана з аукціону. А виручені кошти будуть витрачені на закупівлю захисної амуніції для військових на передовій.