Від початку роботи Верховної Ради 9-го скликання 120 народних депутатів одержали компенсацію за житло в розмірі близько 3,29 млн грн. Серед них і черкаські нардепи Любов Шпак та Олег Арсенюк, пише “18000”.

Згідно зі статтею 35 закону “Про статус народного депутата України”, депутати ВРУ отримують компенсацію на винайм помешкання або оплату готельного номера за умови, якщо вони не забезпечені житлом у столиці та мають реєстрацію місця проживання на відстані понад 30 кілометрів від меж міста Київ.

Хоча на Порталі відкритих даних зазначено, що відшкодовані кошти – це сума за жовтень, деякі депутати одержували відшкодування за два місяці, решта – за один.

Наприклад, 18 нардепів отримали по 41 600 грн, що, найпевніше, свідчить про надання компенсації на житло за два місяці (20 800 грн за кожен).

blank

Так, народна депутатка Любов Шпак, яка була обрана до парламенту по мажоритарному округу №194 у Черкасах, отримала компенсацію у розмірі 27 950 грн.

blank

Черкаський нардеп Олег Арсенюк, що був обраний до парламенту по округу  №195, отримав відшкодування за житло у розмірі 19 800 грн.