12 – 13 травня в Києві на ВДНГ відбувся десятий ювілейний фестиваль Robotica 2018. Це найбільший сімейний STEM-фестиваль України. На гостей очікувало безліч цікавих та пізнавальних локацій, пов’язаних із наукою і технологіями.

В рамках фестивалю провели Всеукраїнську олімпіаду з робототехніки. Кількасот юних науковців зі всієї України підготувати та запрограмували своїх роботів і боролися за перемогу в різних номінаціях. Учасники також представляли роботів, які змагалися в автономне та дистанційне робо-сумо і слалом. Робо-сумо – це змагання, коли роботи борються один із одним на полі, їх завданням є виштовхати суперника з поля. У слаломі робот має проїхати певну дистанцію, не з’їхавши з неї і не заваливши «ворота», що розташовані на шляху.

Участь у фестивалі та олімпіаді з робототехінки взяли й представники Черкаської гімназії №9. Вони продемонстрували гарний рівень підготовки. Учень 9 класу Єгор Білокінь виборов третє місце змагань роботів зі слалому.

Ця нагорода вже стала восьмим кубком гімназистів зі всеукраїнських змагань юних робототехніків лише за трохи більше, ніж рік роботи за цим напрямком. Про це повідомляють у департаменті освіти і гуманітарної політики Черкаської міської ради.