Котолуп Сергій, вихованець секції «Юний кінолог» (тренер Олександр Толстоп’ят) позашкільного навчального закладу «Багатопрофільний молодіжний центр» Черкаської міської ради, у дуеті спортивної пари з безпородною собакою на ім’я Діана, взяв участь у відкритих змаганнях із Аджиліті, які організувала та провела у місті Суми Кінологічна Спілка України, інформує “Чемпіон”.

Під час змагання з Аджиліті власник або хендлер спрямовує собаку через смугу перешкод. Тут враховується і швидкість, і вправність. Хендлеру забороняється заохочувати собаку смаколиками чи іграшками. Також вони не можуть торкатися собаки або перешкод, за винятком випадкових дотиків. Відповідно, можуть використовувати лише жести, голос та інтонацію.

Це був перший виступ для спортивної пари на виїзних змаганнях. Сергію та його чотирилапому другові потрібно було пройти три траси Аджиліті. Траса являє собою групу снарядів, встановлених у певному порядку. У кожному окремому змаганні траса може відрізнятися.

Після першої, невдало пройденої траси, Сергій зміг зібратися та налаштувати свого собаку, у результаті чого, дві наступні траси були подолані з оцінкою «відмінно». І як результат, кінологічна пара із Черкас ввійшла у п’ятірку найкращих на трасі «Дебют».