Черкаською місцевою прокуратурою під час вивчення питання дотримання вимог законодавства України при проведенні закупівель товарів, робіт та послуг за бюджетні кошти для потреб дітей встановлено, що в вересні 2017 року між департаментом освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради та одним з підприємств, що займається організацією відпочинку, укладено договір надання послуг з оздоровлення та відпочинку дітей в період часу з серпня по вересень 2017 року на загальну суму 3,6 млн. грн.

В подальшому, сторонами укладено три додаткові угоди про перенесення терміну надання послуг на червень-серпень 2018 року та перенесення фінансування договору на 2018 рік.

Разом з тим, укладаючи додаткові угоди сторони договору фактично дійшли домовленості про надання послуг з оздоровлення і в 2018 році без проведення тендеру.

Крім того, департаментом освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради взяті бюджетні зобов’язання без відповідних бюджетних асигнувань.

Вказані дії однозначно є порушенням бюджетного законодавства, а також суперечать принципам здійснення закупівель за бюджетні кошти.

З метою усунення вказаних порушень Черкаською місцевою прокуратурою до господарського суду Черкаської області подано позовну заяву про визнання недійсними додаткових угод до договору про надання послуг в частині перенесення фінансування на 2018 рік та встановлення нового терміну надання послуг.

Рішенням господарського суду Черкаської області від 16.05.2018 позовні вимоги прокурора задоволені в повному обсязі.