У Черкасах є відомий на всю Україну “музей однієї книги” – Музей”Кобзаря”. Днями він отримав у подарунок раритетне видання цієї книги 1917-го року, якого немає навіть у Національній бібліотеці імені В.І.Вернадського, пише “Козацький край“.

“У перший же день нового року одержали подарунок від давнього приятеля нашого музею Чернухи В. В. Він передав нам раритетне видання: «Маленький Кобзар» Т. Шевченка, випущений видавництвом «Відродження» у Москві 1917 р. Випуск №3.

Збірочка наскільки рідкісна, що жоден бібліографічний довідник не подає накладу. Навіть Національна бібліотека України імені В.І. Вернадського не має у своїх фондах такого видання. Відомо, що ця мініатюрна книжечка видавалась 5-ма випусками. Видання перше, друге і третє ідентичні щодо змісту. Вони вміщують коротеньку передмову та твори «Заповіт», «Розрита могила», «Мені однаково…», «Минають дні…» та інші. Випуски четвертий і п`ятий видавались у 1918 р. у цьому ж видавництві «Відродження», але воно вже знаходилось у Києві.

У фондах нашого музею уже був випуск № 5 цього «Маленького Кобзаря». Мріємо поповнити колекцію збірничками № 1, № 2 і № 4. Щиро вдячні дарувальнику!” – повідомляють музейники.

blank