25 вересня 2019 р. черкаський науковець, доктор політичних наук Євген Васильчук на запрошення Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій мав нагоду представляти Черкащину на телеканалі «Рада», інформує «Прочерк».

Темою зустрічі стала проблематика наукових досліджень, якою науковець займається уже понад п’ятнадцять років ‑ молодіжний радикалізм, політичний екстремізм, теорія національної безпеки.

Протягом 2006‑2011 рр. Євген Васильчук працював на різних посадах у апараті Черкаської міської ради. З 2011 р. викладає у вишах міста Черкаси.

З 2012 р. по 2015 р. пройшов підготовку у докторантурі Національного інституту стратегічних досліджень при Президентові України за спеціальністю «Основи національної безпеки держави».

За результатами навчання у 32 роки захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора політичних наук, присвячену виявам молодіжного політичного радикалізму та екстремізму у сучасній Україні.

У 2018 р. отримав Іменну стипендію Верховної Ради України для найталановитіших молодих учених як науковець, який захистив докторську дисертацію до 35 років.

Сьогодні він є автором шести монографій, присвячених проблемам поширення політичного радикалізму та екстремізму, діяльності незаконних воєнізованих і збройних формувань у сучасній Україні. Незабаром світ побачить його чергова книга «Лівий радикалізм та анархізм в Україні».

Наукові роботи автора відзначені Преміями Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України та Президента України.

Книги автора видаються у творчій співпраці із талановитим черкаським дизайнером, випускником Черкаського державного бізнес-коледжу Романом Шпильовим.

У своєму виступі Євген Васильчук зазначив, що в останні роки ця проблема стала особливо гострою. Її вияви не оминули і Черкащину.

Науковець констатував, що через хуліганські дії радикалів і численні факти фізичної агресії однією із найнебезпечніших в Україні стала професія журналіста. На це неодноразово звертали увагу Національна спілка журналістів України, міжнародні правозахисні організації та європейські інституції. Тому, вочевидь, зовсім невипадково, що 6 листопада цього року планується проведення парламентських слухань з проблем безпеки журналістів в Україні.

Євген Васильчук планує виступити на цьому заході з проблеми фізичної агресії щодо журналістів в Україні з боку радикально налаштованих активістів.