Брат Сергія Шамари. Фото з “Фейсбук”

Черкаський військовий комісаріат вже по-справжньому “пустився берега”. Ми вже писали про те, що військовики вже кілька тижнів “полюють” у місті на чоловіків призовного віку, незаконно “запихаючи” їх у “воронки” та силоміць утримуючи у військкоматах, примушуючи підписатись на строкову службу, і не даючи можливості надати довідки про відстрочку або звільнення. Щотижня місто струшують чергові скандали, рясніючи фото та відо-доказами свавілля.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ганебна поведінка поліції чи невихованість п’яного призовника. Черкаські військові наполягають на останньому

“Мені все одно, які ти маєш права”, – у центрі Черкас військові полюють на призовників (Відео)

“Полювання” продовжується: біля залізничного вокзалу в Черкасах “ловлять” призовників (Фотофакт)

Заручники військових: у Черкасах на вулиці брутально хапали юнаків призовного віку. Частину утримують досі

За руки і в мікроавтобус. Другий ранок поспіль на черкаському підприємстві чатують на призовників

Тепер “мисливці в погонах” пішли ще далі – почали обдзвонювати ветеранів, які вже відслужили в АТО – ООС, заявляючи, що збираються мобілізовувати їх вдруге.

Одну таку розмову із представником міського військового комісаріату переказав на своїй сторінці у “Фейсбук” відомий черкаський історик, громадський діяч Сергій Шамара. Телефонували його братові.

Далі – мовою оригіналу:

“11.06.2019. Ранок.
– Алло
– Алєксандр?
– так
– горваєнкамат. ми сєчас планіруєм сбори. Планіруєм вас привлєч в 95тую.
– а нічо, шо я тіки ЗВІДТИ…?
– нічо. Ми планіруєм.
– строкова пройдена давно. Два роки в АТОООСі за контрактом від званка до звіночка.
– нічо. Ми вас прівлєкаєм. Нє атлинєвайтє і тєпєрь.
– я здоровья на цій війні втратив.
– ну знаєтє, ета єщо нада даказать…

P.S. що там мій брат кому винен “даказать”?! Що він, як один із найсвідоміших громадян України, яких я знаю, повинен поїхати “штурмувати” ЛДНР голими руками? Не стріляти у відповідь? Померти, щоб поменше було таких тут?
Чи це таке бажання тих, хто за мір, уколошкати тих, хто їх захищав увесь цей час, бо самі неспроможні? Бо по закордонах та політпроектах розбіглися?..”

Шамара наголошує, що обурливим є не лише факт того, що представники військового комісаріату спілкуються російською мовою у хамській манері, а й те, що вони, в очевидь, свідомо телефонують ветеранам, адже мають їхні телефони, тож точно знають, що дзвонять не тим, хто ухиляється.

“Це агітбригади Курбета, як кандидата в нардепи, працюють”, – пишуть черкащани в коментарях до допису, нагадаючи, що обласний комісар Євген Курбет висувається у народні депутати по Чорнобаївсько-Чигиринському 195-округу.

І що цікаво, у офіційних коментарях черкаським виданням представники військового комісаріату продовжують наполягати, що “нікого не силують”, “діють в рамках закону” і проводять “плановий призов, що не має нічого спільного із мобілізацією в АТО – ООС”.