Військовий комісаріат забирає громадян призовного віку в Черкасах прямо з вулиці. Один із молодиків, яких наразі тримають у казармі і не відпускають, розповів у коментарі “Zmi.ck.ua”, як усе відбувалося.

“Доходимо на роботу приблизно о 7.30. Близько більше 10-ти військових нас зупинили, запитали ім’я, прізвище, рік народження і звернулися з пред’явою “Ви ухиляєтеся від військових зобов’язань. Надалі ви проїдете з нами”. На запитання “На якій підставі?”, відповіли, що на підставі Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”. Що ми повинні були прибути у військкомат протягом 10-ти днів, але не з’явилися. Запихали силоміць у машину, я не погоджувався з ними їхати. Два мужики взяли: “Залазь. Нікуди не дінешся””, – розповів Сергій.

За його словами, на попередження про виклик поліції, військові у некультурній формі відповіли, що їм байдуже.

“Осіб п’ять посадили в машину за першу ходку. Нас всього з “Юрії-Фарм” десь осіб десять забрали. І залишилися п’ять осіб, нас не відпускають із пред’явами, що нам вручають повістки, а ми ігноруємо їх”, – розповів черкащанин та відзначив, що не отримував повістки.

Надалі, за словами Сергія, їх завели на огляд медичної комісії. Справи юнаків, які з Черкас, Черкаського району, були в наявності у комісаріаті. Щодо тих, хто з інших районів, повідомили, що телефонуватимуть у відповідні комісаріати.

“А поки завели нові медичні справи. За станом здоров’я деякі не придатні до військової служби, як я. Однак, після огляду, який, до слова, був лише формальний із запитаннями “що хвилює”, мені віддали справу зі словами “Все, ти здоровий, придатний”. А як здоровий, якщо лікарка сказала, що для підтвердження потрібно поїхати за місцем прописки, узяти довідки з місця обліку, які підтверджують діагноз? Відповіли, що лікарка повідомила, що цілком здоровий”, – розповів Сергій.

Опісля, як він розповів, їх загнали в казарму і по суті не пояснили, чого чекати і як довго.

“Один раз сказали: “Чекайте, за вами приїдуть з вашого військового комісаріату з районів. А другий – “Чекайте медичну комісію обласну”. Коли вона буде – завтра чи післязавтра – ніхто не знає. Частину з військкомату нікуди не відпускають, ні за справками, нікуди”, – розповів Сергій.

Зазначимо, що у військовому комісаріаті розповіли свою версію сьогоднішніх подій.