Вихіднми Черкаси із робочим візитом відвідали віце-прем’єр-міністр України – Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук та тимчасово виконуючий обов’язки Міністра у справах ветеранів України Олександр Порхун.

Посадовці оглянули шелтер для переселенців, який облаштували у приміщенні колишнього дитячого садочка на вулиці Кобзарській. Його створили восени 2023 року за кошти бюджету територіальної громади та завдяки допомозі Товариства Червоного Хреста. Тут створені 26 блоків сімейного типу з окремими санітарними вузлами, душовими, кімнатами для прийому їжі та спальними кімнатами.

У них у гарних умовах проживають близько 60 осіб.Прикметно, що Ірина Верещук відзначила умови проживання ВПО та їхню підтримку міською владою.

“У місті нас, переселенців, сприймають дуже добре. Черкасці привітні та допомагають у будь-якій ситуації. У школах діти не зазнають булінгу, вони вже знайшли чимало друзів”, – розповіла Русудана Павліченко.

“Завдяки міській владі та Червоному хресту ми маємо таку затишну домівку. Крім того, міська влада нам постійно допомагає”, – розповіла Наталія Саніна.

Ірина Верещук відвідала і Майстерню позитиву, де проходять заняття для дітей. Там вона поспілкувалася з маленькими гостями міста. З їхніх слів, їм у Черкасах подобається, а у цьому шелтері вони ніби одна велика родина.

“На таких заходах постійно запитую думку дітей, адже вони щирі у своїх словах. Тому дякую міському голові Анатолію Бондаренку та його команді за те, що піклуються про людей, які втратили домівку”, – наголосила Ірина Верещук.

Від посадовці діти отримали солодкі подарунки та набір канцелярських приладдя від ЮНІСЕФ.

Потому на нараді в обласній військовій адміністрації обговорили основні аспекти ветеранської політики та взаємодії держави і громад.

Черкаський міський голова Анатолій Бондаренко коротко розповів про основні кейси Черкас, а також деякі проблемні питання.

“Приємно було отримати високу оцінку від пані віце-прем’єр-міністра, яка вже не вперше у нашому місті. Під час сьогоднішнього візиту вона теж відзначила нашу команду як вдалий приклад допомоги міської влади внутрішньо переміщеним особам”, – прокоментував Анатолій Бондаренко.