Правоохоронці, рятувальники і швидка допомога Черкас – знов “на ногах”. Надійшло чергове повідомлення про замінування. Про це “Прочерку” стало відомо з власних джерел.

“Замінували”, зокрема, всі лікувальні заклади та школи міста.

Нагадаємо, повідомлення про замінування почали надходити до правоохоронців електронною поштою із скриньки, що належить російському підприємству, у травні. Так, 17 травня було повідомлено про замінування 13 об’єктів, 21 травня надійшла інформація про 30 будівель, 24 травня – знову про 30 об’єктів, 7 червня – понад 30 об’єктів, 10 червня – надійшла інформація про 7 об’єктів.  Кожного разу про замінування інформували ідентичним електронним листом, що надходив або у поліцію, або до інших правоохоронних органів, не обов’язково навіть на Черкащині, а інколи – в комплексі з іншими містами. У переліку були вказані торговельно-розважальні центри, магазини, лікувальні установи, дитячі садки та багатоповерхівки. Ще про замінування повідомляли 18 червня, мова йшла про кількадесятків об’єктів, і наступного дня – 19 червня. А 7 липня – було встановлено своєрідний “мінувальний” рекорд, адже було повідомлено про 200 об’єктів, в тому числі і дитячі майданчики. 6 та 9 вересня також надходили повідомлення про масові “замінування” Черкас.

Окрім того, також були випадки телефонного повідомлення про “мінування” поліції та магазину “Кооператор”. Жінку, що телефонувала, було затримано. Також по телефону псевдомінери повідомляли про вибухівку у Монастирищенській лікарні та на залізничному вокзалі. Обох було встановлено і покарано.