У рамках завдань щодо кіберзахисту об’єктів критичної інфраструктури енергетичної галузі, вдосконалення інформаційної системи Товариства і протидії кібератакам, ПАТ «Черкасиобленерго» та Громадська організація «Міжнародний університет кібербезпеки» підписали меморандум про співпрацю.

З цією метою заплановано проведення низки заходів, направлених на підвищення рівня захищеності корпоративної мережі Товариства.

Варто зазначити, що ПАТ «Черкасиобленерго», як і інші об’єкти енергетичної галузі, протягом останніх років зіштовхується із загальною проблемою збільшення кібератак в інформаційному просторі і постійно вживає вичерпних заходів для поліпшення кібербезпеки.

За словами директора з інформаційних технологій та зв’язку ПАТ «Черкасиобленерго» Олексія Шевченка кілька років тому була створена Робоча група Міністерства енергетики України, яка, поряд з іншими завданнями, мала на меті створення Концепції з розбудови кіберзахисту у сфері енергетики. У склад Робочої групи також увійшли представники ПАТ «Черкасиобленерго».

– До учасників Робочої групи увійшли й окремі інші оператори системи розподілу електроенергії, інші суб’єкти управління Міністерства енергетики, Укргідроенерго, ПрАТ «Укренерго», Кіберполіції та інші стратегічні підприємства. В свою чергу, Товариство вивчало документи, надавало свою оцінку та пропозиції щодо створення такої Концепції, брало участь у відповідних робочих нарадах. За участі представників Робочої групи був затверджений План заходів на 2022-2024 роки, направлений на реалізацію Концепції забезпечення кібербезпеки в енергетичному секторі України. Безпосередньо сам меморандум про співпрацю з ГО «Міжнародний університет кібербезпеки» був підписаний в рамках виконання протоколу  Робочої групи,- прокоментував Олексій Шевченко.

Також він зауважив, що мета такого меморандуму – це координація зусиль Сторін для підвищення рівня кіберзахисту національних інформаційних ресурсів, проведення науково-технічних досліджень, розробки методів і засобів кіберзахисту, протидії кіберзагрозам, вдосконалення системи підготовки технічного персоналу та інше.

– Заплановано, що ГО «Міжнародний університет кібербезпеки» безкоштовно здійснить пілотний проєкт по проведенню аудиту наших інформаційних систем. За результатами аудиту, буде надано звіт, який покаже на що нам потрібно спрямувати зусилля для поліпшення рівня кіберзахищеності об’єктів мережевої інфраструктури компанії.  Також, з цією метою буде встановлена сучасна високотехнологічна апаратура з протидії кіберзагрозам. Крім того, плануємо розпочати пілотний проєкт з кіберстрахування,- розповів Олексій Шевченко.

У ПАТ «Черкасиобленерго» зазначають, що міжнародні інституції, а також Євросоюз, Сполучені Штати Америки докладають максимум зусиль, щоб поліпшити захищеність від кібератак для інформаційного простору України. Втім, на скільки ефективний та належний рівень протидії інформаційним атакам ми матимемо, залежить від синергії українських підприємств та організацій.