“Не потрібно хайпувати щодо легалізації канабісу” — такої думки директор Черкаського обласного паліативного центру Максим Босенко. З його слів, тяжкохворі пацієнти потребують ліків на основі медичних конопель і жодного стосунку до наркоманії це не має, розповідає Суспільне.

blank

Сергій десять років хворіє на нейросаркому. Його шкіра вкрита злоякісними пухлинами. Із власних міркувань, чоловік обличчя не показує та прізвище не називає.

“У мене сильні болі в м’язах. І навіть іноді періодами віддає в кістки. Тому п’ю морфін, буває підколюють навіть. Спазми маю, коли стаю на ногу, шкіра тягнеться, вона починає боліти”.

Позбутися болю, як він розповів, допомагав канабіс: “Канабіс розслабляє м’язи, сам організм розслаблений. Немає того болю, є легкість просто. Я минулого року пробував, мені просто привезли спробувати”.

Медичний канабіс, або ж марихуана, для онкохворих має бути доступна, аби пацієнти не шукали нелегальних шляхів, зауважив керівник обласного паліативного центру, де перебувають тяжкохворі Максим Босенко: “Канабіс, одна з властивостей його активних речовин – зменшує набряк головного мозку, зменшує тиск внутрішньочерепний, встановлює баланс між пухлинними процесами й здоровими тканинами, він нормалізує кровообіг. У пацієнтів покращувався сон, покращувалося самопочуття”.

Цей препарат – порятунок і для дітей, хворих на рак, які змалечку терплять муки – пояснив анестезіолог обласного онкоцентру Станіслав Піньковський: “Дітям буде набагато зручніше, ніж дорослим. По-перше, він має різні форми випуску: таблетки, сиропи. Відривається пацієнт і персонал від ін’єкційного, крапельного введення знеболювального. Це буде для дітей та батьків набагато зручніше”.

Допоможе марихуана не лише при онко, тому не варто зволікати з легалізацією і тим паче “хайпувати” на цій темі, додав Максим Босенко: “Це ті ж самі післяінсультні стани для відновлення людей. А у дітей – це препарат номер один саме при лікуванні спастичних станів ДЦП – дитячий церебральний параліч. Тому цей препарат вкрай необхідний. Не потрібно робити з цього фармакологічну революцію”.