Літня оздоровча кампанія для дітей в Умані зазвичай починалася в закладах освіти відразу по закінченню навчального року і тривала по 2-3 зміни до серпня. Літо 2022 року триває в умовах загострення російсько-української війни. І хоча в кожній громаді місцева влада планувала оздоровлення ще з січня 2021 року, зараз в ці плани вносяться значні корективи. Пише сайт umannews.city.

blank

Найперша вимога, яку перед організаторами літнього відпочинку дітей (освітянами і місцевою владою) ставлять батьки і державна влада ─ безпека дітей.

І мова не лише про протипожежну, харчову, санітарно-епідеміологічну безпеку, а перш за все про якісні бомбосховища, мінну та антидиверсійну безпеку.

Міністерка, соціальної політики України Марина Лазебна заявила, що зважаючи на безпекову ситуацію в країні, дитячий відпочинок цього року планується надзвичайно ретельно, на рівні військової операції.

Головним критерієм відбору закладів для дитячого відпочинку є надійні укриття

Вона ж повідомила які заходи повинні бути дотримані під час організації літнього дитячого відпочинку у 2022 році:

Обласні військові адміністрації будуть визначати, чи можна у їхньому регіоні безпечно оздоровити дітей, та які заклади мають надійні укриття.

Координаційний штаб розробив конкретні вимоги до організації процесу оздоровлення.

У кожному регіоні формується обласна комісія з обов’язковою участю представників ДСНС.

Комісія проводить комплексну перевірку придатних для відпочинку закладів, звертаючи особливу увагу на наявність та якість укриттів, транспортне забезпечення, можливості безпечної евакуації.

Після того, як обласні військові адміністрації ухвалять рішення про початок оздоровчої кампанії, а комісії визначать придатні для цього заклади, інформація про них передається до Національної соціальної сервісної служби України.

Служба повинна забезпечити контроль проведення оздоровчої кампанії та буде здійснювати постійний моніторинг мережі оздоровчих закладів.

В Уманському районі табори не відкриють

З огляду на все сказане і враховуючи реальний економічний стан громад, в Уманському районі, за попередньою інформацією, прийнято рішення що влітку 2022 року літні оздоровчі табори організовані не будуть.

В громадах триває облаштування сховищ у школах і дошкільних навчальних закладах, щоб з першого вересня діти могли розпочати заняття у звичному режимі, офлайн.

В Умані планують відкрити 3 пришкільних табори

В Уманських закладах освіти триває навчальний процес до 17 червня.

Попередньо розглядається можливість організувати зведені пришкільні табори денного перебування з роботою протягом 4-5 годин (до обіду) на базі трьох найбільших загальноосвітніх закладів.

 З метою безпеки, номери шкіл, де можуть бути організовані пришкільні табори, не оприлюднюються для широкого загалу.

Батькам потрібно поцікавитися у директора того навчального закладу, де навчається дитина про можливості і умови перебування в денному таборі. Наразі мова йде про півтори сотні місць. Перевага буде надаватися дітям з категорійних родин: сиротам, позбавленим батьківського піклування, малозабезпечених, багатодітних родин тощо.

Харчування дітей пільгових категорій буде здійснюватися коштом міського бюджету. Всі інші ─ за батьківські кошти.

8 червня в Уманській міській територіальній громаді відбулось засідання координаційної ради з оздоровлення, відпочинку, зайнятості дітей і учнівської молоді.

Засідання координаційної ради з оздоровлення, відпочинку, зайнятості дітей і учнівської молоді.Автор: Уманська міська рада

За офіційним повідомленням, відділам та службам міської ради дані доручення:

створити комісію по прийому закладів оздоровлення та відпочинку;
перевірити готовність закладів до надання оздоровчих послуг;
максимально охопити дітей та учнівську молодь послугами оздоровлення;
завершити організаційні роботи по підготовці закладів оздоровлення та відпочинку
Остаточне рішення про відкриття і роботу оздоровчих таборів в Умані буде прийнято рішенням комісії та військової адміністрації.