Погруддя національному генію Тарасу Шевченку в Катеринополі відкрили 19 грудня 2013 року. В 2018-му з одного боку постаменту відпала плитка. Під загрозою й інші сторони. Будівельники нарікають на просідання пам’ятника, неякісну кладку й бетон. Тимчасово постамент скріпили скотчем (хто – історія замовчує) і накрили національним стягом. Пише видання “Вісті Черкащини“.

У квітні 2018 року селищний голова Іван Гегедош обіцяв:

– Будемо ремонтувати, а як інакше? Про скотч я не чув. Розпоряджень обмотувати монумент не давав. На балансі селищної ради цей пам’ятник не числиться, оскільки виготовлявся він, наскільки мені відомо, коштом спонсорів. Однак від ремонту ми не відмовляємось. Сподіваємось, упродовж місяця зробимо.

– Обіцянка – цяцянка, – кажуть у народі. Згодом голова повідомить, що на цю справу селищні депутати не виділяють кошти.

І так ось уже два роки стоїть напівзруйнований монумент і щодня через дорогу дивиться у вічі чиновникам селищної, районної рад та райдержадміністрації. «Нема коштів, нема коштів!» – шепчуть йому вони, вчергове виписуючи надбавки та премії.

Найбільше болить ця історія, схоже, звичайним катеринопільчанам, а зокрема пенсіонеру Юрію Нестеренку. Вже кілька разів чоловік через соцмережі закликав ентузіастів зібратись гуртом та відремонтувати пам’ятник.

blank

– Востаннє збирались на початку травня цього року, – розповідає Микола Замковенко, теж пенсіонер. – Був тоді на зібранні й селищний голова Іван Гегедош, і нинішній голова райдержадміністрації Володимир Коваленко. Я ще зауважив, що треба було б спитати у попередників, чому так неякісно зробили. Але Коваленко мене заспокоїв: «Не варто звертати на попередників, треба закачувати рукава й робити». Збиралися все відремонтувати до 22 травня – Дня перепоховання Кобзаря.

Скоро – вже День незалежності, проте пам’ятник і досі аварійний…