Учора, 14 травня, прокуратура спільно з УСБУ в Черкаській області викрила і затримала депутата Черкаської обласної ради, який за сприяння у вирішенні питання про внесення змін до детального плану території та зміни функціонального використання земельної ділянки площею 5 га в одному із сіл Черкаської області, а також подальшої її передачі в оренду, вимагав від директора будівельного товариства неправомірну вигоду у розмірі 140 тис доларів США.

Про це повідомляє прес-служба Генпрокуратури.

Одразу після одержання другої частини неправомірної вигоди – 10 000 доларів США його затримано, вилучено речові докази та предмет хабара.

Наразі проводяться невідкладні слідчі (розшукові) дії, спрямовані на встановлення обставин вчиненого злочину, вирішується питання про повідомлення затриманому про підозру та обрання запобіжного заходу.

Крім того, на причетність до скоєння злочину перевіряються інші службові особи Черкаської обласної та сільської рад.

Довідково: за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 368 КК України, визначено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 8 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, з конфіскацією майна.

Як пишуть ЗМІ, йдеться про депутата Черкаської обласної ради від партії “Батьківщина” Миколу Дивнича.

Депутат є підприємцем і членом комісії з питань агропромислового розвитку та земельних відносин.