Депутати Черкаської обласної ради підготували до Президента України, Кабінету Міністрів, Верховної Ради України щодо недопущення вилучення коштів місцевих бюджетів. Про це інформує сайт “ВиЧЕрпно”.

Депутати вважають, що бюджетна децентралізація, проведена у 2014-15 роках, стала однією з найбільш успішних українських реформ, адже місцеві громади отримали не лише повноваження, але й можливості для створення гідних умов для життя українців. Такий баланс дозволив громадам не лише поліпшити умови життя громадян, але й витримати серйозні виклики в часи пандемії та повномасштабного російського вторгнення – коли дії центральної влади були неефективними чи запізнілими.

“Децентралізація стала по праву вважатися основою української стійкості та стабільності. Одним з основних елементів децентралізації є спрямування понад 3/4 надходжень від ПДФО до місцевих бюджетів (насамперед громад, а також областей). При цьому слід зазначити, що держава делегувала місцевим громадам велику кількість видатків, які безпосередньо пов’язані з життям місцевих громадян, і ці видатки мають бути покриті доходами – зокрема, від ПДФО”, — йдеться у зверненні.

Відтак, депутати Черкаської обласної ради, збиралися вимагати:

залишити 64% доходів від ПДФО у місцевих громадах (і відповідно 15% – на рівні областей), як це зараз передбачено чинним законодавством;

припинити тотальну кампанію очорнення місцевих громад для формування викривленої громадської думки щодо витрат коштів місцевих бюджетів;

ухвалити закони, які визначатимуть чіткі механізми та дозволятимуть спрямовувати  витрати місцевих бюджетів на потреби оборони й безпеки.

Однак звернення так і не було розглянуте обласною радою, бо його зняли з порядку денного.