Наприкінці минулого року черкаські депутати зняли майже 14 млн гривень, які передбачали в бюджеті на закупівлю ангіографа. Апарат для обстеження судинної системи планували встановити в Третій міській лікарні швидкої медичної допомоги. Проте обладнання так і не придбали, інформує прес-служба Черкаської міської ради.

У приміщенні, де планувалося встановлення ангіографа, вже провели ремонт.

Директор департаменту охорони здоров’я та медичних послуг Олег Стадник розповів у коментарі “Вичерпно”, що торги для закупівлі ангіографа минулого року відбувалися тричі. За результатами їхнього проведення навіть визначили переможця. Утім, лікарня все ж лишилася без цього діагностичного обладнання.

– На жаль, через це в кінці року кошти зняли, переможець не привіз ангіограф, бо ми не мали змоги його профінансувати, – говорить він. – Зараз ми намагаємося переконати депутатський корпус у необхідності саме цього обладнання саме для цієї лікарні. Майбутній розвиток медицини залежить від таких нових сучасних технологій.
За словами головного лікаря Олександра Федорука, з допомогою ангіографа можна вчасно діагностувати низку захворювань: атеросклероз судин нижніх кінцівок, ішемічний інсульт, гострий інфаркт міокарду, тромбоз судин кишківника, внутрішні кровотечі, доброякісні та злоякісні новоутворення внутрішніх органів. Він повідомив, що наявність такого апарату в лікарні – це вимога часу. Ангіограф в умовах сьогодення є обов’язковим для лікарні інтенсивного лікування.