Поважна делегація польських дипломатів та урядовців відвідала Черкаси на святкування Дня прапора. Очолив делегацію Державний секретар у Канцелярії президента Польщі Адам Квятковський. Окрім нього, до складу входили кілька представників польського дипломатичного корпусу, зокрема Радник-консул Посольства Республіка Польща в Україні Яцек Гоцловський.

Високі гості ознайомились з діяльністю польської громади Черкащини, об’єднаної у лавах Польського культурного центру імені Кароля Шимановського. Вони охоче поспілкувались з етнічними поляками Черкащини. Лідеру польської спільноти краю Геннадію Лінєвичу за великий внесок у справу збереження польської культурної спадщини Адам Квятковський вручив Відзнаку Президента Польщі.

blank

Під час візиту польська делегація вшанувала пам’ять видатного польського архітектора Владислава Городецького, поклавши квіти до меморіальної дошки.

Адама Квятковського у Черкасах також зустрів заступник голови Черкаської ОДА Роман Карманнік, який передав вітання від голови Черкаської ОДА. У ході бесіди Роман Карманнік подякував польському урядовцю за приділену увагу.

Окремим пунктом перебування польського високопосадовця у Черкасах були відвідини меморіального комплексу черкащанам, що полягли у боях, відстоюючи свободу України у ході російської агресії.

З вітальним словом до учасників заходу звернувся Адам Квятковський.

blank

Він привітав присутніх із наступаючим святом Незалежності України та подякував активістам Польського центру за збереження польської мови, традиції та культури.

– Сердечно вітаю паньство. Мені надзвичайно приємно, що Польський культурний центр імені Кароля Шимановського запросив мене до Черкас саме перед святкуванням Дня незалежності. Бо незалежність України надзвичайно важлива і для українського, і для польського народів. Також для нас важливо показати, що ми пам’ятаємо про вас. Прийміть мою щиру подяку за вашу активність. За те, що співпрацюєте з вчителькою польської мови, яка допомагає вам здобувати знання з польської мови, культури та історії Польщі. За втілення ідеї увіковічення пам’яті видатного польського архітектора Владислава Городецького, меморіальну табличку якому нещодавно відкрили у Черкасах. І зараз ми знаходимось у дуже символічному місці – біля  пам’ятника солдатам, які віддали своє життя за волю України, – сказав Адам Квятковський.

blank

Після невеликого мітингу, делегація польських урядовців та дипломатів, спільно з представниками полської спільноти Черкащини поклали квіти та вінки до меморіалу загиблим бійцям АТО.

– У житті нашої громади сталась неймовірна подія. Вперше за роки існування Польського центру, і навіть більше, за роки незалежності України, ми прийняли делегацію польських урядовців. На мою думку, це свідчить про високу оцінку діяльності нашого центру. Адже етнічні поляки завдяки йому не лише мають можливість вивчати польську мову, знайомитись з польськими культурою та традиціями, але згуртовані у лавах Польського культурного центру імені Кароля Шимановського, наполегливо працюють у сенсі збереження тих надбань та історико-культурних пам’яток Черкащини, які у свій час тут створили представники польського народу, – прокоментував лідер польської спільноти Черкащини Геннадій Лінєвич.

Володимир Полянський