Сторона потерпілої у справі щодо спроби зґвалтування черкаської школярки клопотатиме про перекваліфікування справи.

Нині суд розглядає її за статтею “Розбещення неповнолітніх” та “Розбій”, тоді як мама потерпілої дівчинки переконана, що її слід розглядати за статтею “Спроба зґвалтування”.

Про це мама 13-річної дівчинки Яна розповіла журналістам “18000”.

– Дитина після цього випадку прив’язала нас до себе. Самостійно сама ніде не може перебувати, окрім школи. Туди, як і на додаткові гуртки, ми привозимо і відвозимо її. Раніше вона все самостійно робила. Зараз вона схудла, постійно тривожна, збентежена. У 13-ть вона важить 30 кілограм, – говорить її мати.

Нині дівчинка пройшла курс занять із психологом. Фахівець порадила не згадувати цю історію, однак дівчинці ще тривалий час доводилося переглядати фото, аби впізнати чоловіка.

– Ми хочемо максимального покарання. Зараз клопочемо, щоби перекваліфікували справу із розбещення до спроби зґвалтування, – говорить жінка.

За її словами, до цього часу сторона обвинувачення не намагалася з ними сконтактувати.

Як відомо, у ці хвилини справу почали розглядати у закритомі режимі. Журналістів було видалено із залу.

Нагадаємо, у жовтні минулого року чоловік схопив дівчинку на перехресті вулиць Михайла Грушевського-Благовісної, далі силоміць потягнув її в напрямку бульвару Шевченка. Він змушував дитину “смоктати пальці його рук та цілував її у губи”, акцентуючи увагу на тому, що він буде вступати з останньою у тривалі статеві стосунки природнім і неприроднім способом, неодмінно буде її ґвалтувати та згодом продасть для подальшої сексуальної експлуатації.

Вже у лютому Віталію Сташевському було повідомлено про підозру та обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.