Сьогодні у Європейському парку КП «Дирекція парків» разом з родинами загиблих на війні черкасців заклали Алею Героїв. Кошти на це віднайшли у Екологічному фонді. Про це інформують у пресслужбі комунального підприємства.

За словами дружини загиблого Героя Олени Ложешнікової, це найкращий варіант використати Екологічний фонд, бо Алея буде нагадувати майбутнім поколінням про те, яку ціну зараз платять українці за свободу і незалежність держави.

blank

«Це дуже важливо для нас, родин загиблих, і думаємо, для всіх містян. Бо буде таке місце, де ми всі зможемо зібратися і згадати своїх рідних. Ми б хотіли, щоб ця Алея стала початком більшого проекту, цілого скверу, із майданчиками, із плиткою та лавочками, де можна буде відпочивати, але це – згодом, після війни. Зараз же кошти спрямовуються із Екологічного фонду, який не можна перерозподілити на інші цілі. Тому, думаємо, усі мають зрозуміти, що такий варіант їх вкладання – найкращий. І треба ж із чогось починати. Ми ще обговоримо варіанти назви, можливо, запропонуємо посадити ще і якісь квітуючі дерева, сакури, наприклад, щоб вони своїм цвітом радували. Місце в Європейському парку для цього є. А сьогодні садимо перші платани», – сказала вона.

blank

За словами директора КП «Дирекція парків» Геннадія Шевченка, ще 3 червня під час зустрічі міського голови Черкас Анатолія Бондаренка із родинами загиблих виникла ідея якось вшанувати черкасців, що віддали своє життя у війні з рашизмом. Тоді ж було окреслено в загальних рисах, як би хотілось того рідним Героїв, – це має бути Алея в центральній частині міста, на мальовничій і просторій території, щоб можна було доповнювати її новими елементами, досаджувати деревами. Після відповідного доручення міського голови підприємство довго і ретельно шукало підходящу локацію і зупинилось на Європейському парку. Це земля природно-заповідного фонду, парк має 6,36 га площі, тож територія достатня для реалізації цього масштабного проекту та подальших його доповнень. Парк може мати гарний вигляд на Дніпро, «Дирекція парків» якраз працює над цим: розчищає чагарники, розрівнює ґрунт. У подальшому є перспектива з’єднати Алею Героїв із Сонячною алеєю, щоб створити красиву променадну зону.

blank

«Тут можна розмістити монумент, щоб кожен пам’ятав наших Героїв. Закінчиться війна, пройдуть роки, дерева виростуть – і пам’ять про наших Героїв житиме. Юні покоління знатимуть, кому вони завдячують своїм життям у своїй вільній країні. Треба дивитись у майбутнє, думати про нові покоління, працювати заради них. Зрештою, на фронті ми за це і воюємо. Наші Герої живі, доки ми про них пам’ятаємо та дбаємо про збереження цієї пам’яті», – наголосив Шевченко.

Додамо, що всього буде висаджено 200 дерев, буде змонтовано систему поливу, сформовано прикореневі лунки та підсипано їх корою. А сьогоднішня холодна погода – найкращий час для посадки таких великих дерев.

blank

blank