Україна прагне жити в європейській спільноті, тож і практики європейських країн активно запозичуються. Одна з таких, це посвідчення водія, яке максимально наближене до європейського зразка, має форму ID-картки та кілька ступенів захисту. Воно відображається в Дії та в Кабінеті водія.

Тому, якщо у Вас паперове ламіноване посвідчення водія чи видане до 2013 року і не відображається в електронних сервісах, саме час задуматися про його обмін. Нагадують у Сервісному центрі.

Конвенція про дорожній рух 1968 року, що є основою для визнання за кордоном українських посвідчень водія, передбачає обов’язковість з 2011 року зазначення терміну дії у посвідченні водія. Якщо Ваше посвідчення водія без терміну дії (має міститись у графі 4b), для уникнення непорозумінь під час закордонних поїздок за кермом, доцільно також оновити посвідчення водія.

Обміняти старе посвідчення водія на сучасне у сервісному центрі МВС просто та легко. Мінімум документів та максимум швидкості надання послуги. Потрібно взяти талон онлайн через е-запис або в терміналі сервісного центру МВС та прийти на визначений час.

З собою мати такі документи:

– паспорт з відміткою про реєстрацію місця проживання (або ID-картку та витяг про місце проживання);

– копія реєстраційного номеру облікової картки платника податків;

– посвідчення водія, що підлягає обміну;

– медична довідка (на час дії воєнного стану не обов’язкова).

* Паспорт громадянина України у вигляді ID-картки, витяг про місце проживання та реєстраційний номер облікової картки платника податків можна пред’явити адміністратору сервісного центру МВС у застосунку Дія.

Фотографію заздалегідь роздруковувати не потрібно. Адміністратор зробить якісне фото на документ при наданні послуги. Отримати посвідчення водія на новому бланку можна у день звернення до сервісного центру МВС. Орієнтовна вартість — 572 грн, не враховуючи комісію банка.

Обміняти посвідчення водія онлайн у Кабінеті водія або у застосунку Дії можливо лише тим громадянам, у яких відображається документ з фото в електронних реєстрах.