З моменту вторгнення Росії в Україну тисячі підприємців активно займаються допомогою збройним силам країни, волонтерським організаціям, переселенцям та українцям, які постраждали від агресії. Фокус зібрав в одному рейтингу 12 бізнесменів, які активно допомагають Україні наблизити Перемогу.

Українці єдиним фронтом виступили проти російського вторгнення. Гроші на закупівлю необхідних армії засобів захисту, дронів, рацій, одягу, продуктів харчування та найнеобхіднішого переводять ось уже четвертий місяць і великі компанії, і невеликі компанії, і окремі приватні підприємці. У Національному банку України відкрито спеціальний рахунок для допомоги ЗСУ, Нацгвардії, Прикордонній службі та іншим підрозділам.

За даними Нацбанку, на 9 червня всього з цього приводу надійшло понад 17 млрд. грн.

“Всього від дня відкриття спецрахунку на нього було перераховано понад 17,25 млрд. грн. в еквіваленті. Зокрема, понад 5,3 млрд. грн. в еквіваленті надійшло з-за кордону в іноземній валюті (долари США, євро, фунти, канадські долари, китайські женьміньбі, японські єни, швейцарські франки, польські злоті, австралійські долари) Кошти надходили як від громадян і підприємств в Україні, так і від міжнародної спільноти (зокрема зі США, Великобританії, Німеччини, Швеції, Фінляндії, Польщі, Швейцарії, Норвегії, Австралії, Франції, Канади, Болгарії, Гонконгу та багатьох країн світу)”, — зазначили у Національному банку.

Велику роботу для підтримки українських захисників виконують приватні українські компанії. Фокус зібрав у єдиному рейтингу 12 імен тих, хто вкладає свої гроші, сили та час у проєкти, які неодмінно мають наблизити перемогу України, серед них – черкащанин Юрій Косюк.

blank

Власник агрохолдингу МХП Юрій Косюк з першого дня війни був зосереджений на кількох напрямках, серед яких — безпека працівників, гуманітарна допомога містам і селам, що постраждали від агресії, а також передача виробленої продукції підрозділам ЗСУ та ТрО.

За даними компанії, лише за березень та 11 днів квітня компанія надала 10,6 тис. тонн продукції на суму 575 млн. грн. у межах благодійності. Юрій Косюк також упевнений, що у період війни одне з ключових завдань холдингу — забезпечувати продовольчу безпеку. З цією метою компанія не припиняє роботи, крім підрозділів в епіцентрі бойових дій.

Крім того, МХП навіть у цей складний час продовжує допомагати іншим бізнесам. Благодійний фонд компанії планує направити 3,5 млн грн на гранти малим підприємцям в 11 областях України. Внаслідок конкурсного відбору бізнес-планів підприємці зможуть отримати по 50-100 тис. грн на реалізацію своїх стартапів.