Черкащани можуть отримати препарати за програмою реімбурсації “Доступні ліки”. Це механізм відшкодування державою вартості лікарських засобів.

Із 1 січня до програми додали 52 торгівельні назви лікарських препаратів, тож нині їх — 596, розповіла Суспільному начальниця обласного департаменту охорони здоров’я Антоніна Уманець.

Сімейний лікар Сергій Млавець розповів, що до 2025 року пацієнти з серцево-судинними захворюваннями, а також з бронхіальною астмою, діабетом другого типу, психічними захворюваннями могли безоплатно або з доплатою отримати ліки за електронним рецептом, нині цей перелік став ширшим:

“Наприклад препарати для лікування глаукоми додали — це дуже круто, також додали і інші препарати й ліки для дітей”.

Окрім цього, до переліку ввійшли ліки для подолання болю та надання паліативної допомоги, лікування ендокринної системи, метаболічних, аутоімунних та запальних захворювань. Також додали фіксовані комбінації ліків проти гіпертонії, додав лікар:

Перелік ліків, які додали до програми:

  • для лікування глаукоми,
  • для лікування захворювань у дітей,
  • для подолання болю,
  • для надання паліативної допомоги,
  • для лікування ендокринної системи,
  • для метаболічних, аутоімунних, запальних захворювань,
  • для комбінації ліків проти гіпертонії.

“Якщо раніше в одній таблетці був один препарат, то зараз дозволили фіксовані комбінації, коли в одній таблетці може бути два або три препарати. Пацієнт буде вживати меншу кількість таблеток і це буде сприяти більшій прихильності до лікування”, — розповів лікар Сергій Млавець.

Це зменшить навантаження на організм хворого, пояснила медична директорка обласного кардіологічного центру Тетяна Шандра. Серед 52 нових лікарських засобів є й ті, що може виписати тільки профільний спеціаліст.

“Частина пацієнтів має ускладнення артеріальної гіпертензії, вони потрапляють в лікарню з інфарктами, інсультами, і при виписці зі стаціонару призначення назначаються вузькими спеціалістами, тобто лікарями, які лікують дані захворювання”, — додала лікарка.

21 з 52 нових препаратів доступні безоплатно, решта — за часткову доплату, пояснила начальниця обласного департаменту охорони здоров’я Антоніна Уманець. Нині їх можна придбати тільки в державних аптеках та у мобільних аптечних пунктах.

“Створений мобільний аптечний пункт, до речі він теж включений в цю програму, розроблені графіки виїздів мобільних аптечних пунктів, доносяться маршрути до голів громад і люди з рецептами так само можуть придбати ліки”.

Отже, нині споживачі можуть отримати 596 лікарських засобів за програмою “Доступні ліки”, а з 1 липня, як зазначила Антоніна Уманець, всі аптеки України повинні укласти договір з Національною службою здоров’я України і приєднатися до цієї програми.