Спливає два роки після, як розпочаті кримінальні справи стосовно смерті семирічного Андрійка з Черкас. У серпні 2021 року до Черкаської обласної дитячої лікарні привезли семирічного хлопчика з чисельними травмами. Через деякий час дитина померла. У недогляді підозрюють названих дідуся та бабусю. Через два роки судів підозрювані перебувають під домашнім арештом, а вироку у справі так і немає.

Як розповіла у коментарі Суспільному речниця прокуратури Черкаської області Богдана Кулик, тривалість судового процесу пов’язана зі складністю кримінального провадження:

“Наразі триває з’ясування обставин та перевірка їх доказами. Тривалий судовий розгляд пов’язаний із складністю кримінального провадження з огляду на значну кількість його учасників, обсягу доказів”.

У серпні 2021 року, коли розпочалось досудове розслідування, кримінальне провадження розпочали за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого статтею 128 Кримінального кодексу України — необережне тяжке тілесне ушкодження, та частиною 3 статті 135 Кримінального кодексу України — залишення в небезпеці, що спричинило тяжкі наслідки.

Нині, за словами Богдани Кулик, розглядають обвинувачення за другою із цих статей. До обох обвинувачених продовжує діяти обраний у 2022 році судом запобіжний захід:

“Стосовно них продовжує діяти запобіжний захід у вигляді нічного домашнього арешту”.

Відтак, бабуся загиблого хлопчика — Вікторія Лясова не може залишати місце проживання без дозволу суду 20:00 до 06:00 години, а дідусь — Юрій Лясов – з 21:00 до 07:00.

Судові справи відбуваються у закритому режимі, журналістів на засідання не пускають.