За результатами апеляційного перегляду Черкаським апеляційним судом набрали законної сили 2 рішення Черкаського районного суду, яким задоволено позовні заяви прокурора, спрямовані на визнання незаконним вибуття у приватну власність земельних ділянок прибережної захисної смуги і водного фонду Кременчуцького водосховища р. Дніпро та їх повернення державі. Про це повідомляє пресслужба Черкаської обласної прокуратури.

Йдеться про земельні ділянки з масиву штучно створеного насипу поблизу Черкаської рибоохорони, оборудки з якими набули значного суспільного резонансу.

Ще один такий позов задоволено Черкаським районним судом наприкінці травня.

Спірні земельні ділянки незаконно вибули у приватну власність для індивідуального дачного будівництва, чому передувала протиправна зміна їх цільового призначення з земель водного фонду на землі рекреації.

Вказане не залишилось поза увагою прокуратури, яка стала на заваді порушення інтересів держави та територіальної громади в частині доступу громадян до води та забезпечення належного режиму використання земель водного фонду. Ринкова вартість земель, які підлягають поверненню з приватної власності перевищує 2,5 млн грн.

Системна робота з вказаного питання продовжується.