Двічі депутата Черкаської міської ради засуджено до трьох років позбавлення волі після подарунку домоволодіння сину, пише “Кропива”.

Придніпровський суд засудив Володимира Яценка (депутата скликань 1994-1998 та 2002-2006 років) колишнього проректора з науково-педагогічної роботи та соціально-економічного розвитку ЧДТУ за статтею невиконання судового рішення. Реальний термін ув’язнення змінили іспитовим терміном в один рік.

Проблеми які виникли у родини науковця та екс-депутата і ледь не привели до цугундеру, з’явилися через бажання побудуватися на території зелених насаджень в Соснівці.

В 2009 році чоловік придбав земельну ділянку 0,1 га під будівництво житлового будинку по вул. Грузиненка та отримавши дозволи почав будуватися. Коли домоволодіння було вже практично зведено, оскаржувати виділення ділянки взялася прокуратура. В листопаді 2013 року Соснівський райсуд не задовольнив вимоги прокурорів про повернення ділянки у міську власність. Однак у лютому 2015 року вже Апеляційний суд задовольнив вимоги прокуратури, це ж рішення апеляційної інстанції було підтверджено в касаційній інстанції в липні 2015 року.

Як було встановлено слідством та доведено в судовому порядку, будучи обізнаним з даними рішеннями судів не на його користь, власник земельної ділянки та землеволодіння у серпні 2015 року подарував будинок та ділянку сину. При цьому в договорі дарування було зазначено, що дарувальник передав у власність обдарованого вищевказану земельну ділянку, вільну від будь-яких майнових прав і претензій.

blank

Обвинувачений в судовому засіданні провину не визнав та вважає себе добросовісним набувачем прав на земельну ділянку. Як він пояснив, коли практично завершувалося будівництов будинку він дізнався про бажання прокуратури повернути ділянку. Вся ця ситуація дуже вплинула на його емоційний стан. Він впав в депресію та почував себе пригнічено, оскільки він сам особисто двічі був депутатом Черкаської міської ради і точно знає, що на кожному засіданні міськвиконкому завжди присутній прокурор міста або його заступники. Проте зазвичай на засідання прибуває прокурор міста. У 2006 році ніяких протестів, щодо винесення вищевказаного рішення міськвиконкомом не було, а зявилося лише через 7 років, коли він вже закінчив будівництво та зареєстрував будинок, вклавши в нього всі свої заощадження, витративши все, що в нього було і саме тепер його позбавляють всього. Ніхто за це не поніс ніякого покарання.

Наразі екс-депутат оскаржує обвинувальний вирок стосовно себе в апеляційній інстанції. Також через касаційну інстанцію намагається повторного розгляду справи про вилучення земельної ділянки з суду першої інстанції.