27 травня 2022 р. у Києві відбувся Собор УПЦ МП, на якому розглядалися питання церковного життя, що виникли внаслідок військової агресії російської федерації проти України. УПЦ формально «відмежувалася» від Московського Патріархату та підтвердила свій «незалежний статус», і внесла відповідні зміни до свого статуту. Крім того, як свідчать офіційні джерела, Собор засудив війну Росії проти України та висловив незгоду з позицією патріарха Кирила щодо цього питання.

Хотілося б у все це повірити, але лише побіжний аналіз подій церковного життя, зокрема на Черкащині, свідчить про протилежне, пише “Прочерк“.

23 червня 2022 р. митрополит Черкаський і Канівський Феодосій урочисто звершив чин освячення закладного каменю в фундамент нового храму при Черкаській православній гімназії. Під закладний камінь було поміщено пам’ятну металеву капсулу, в яку вкладено частинку святих мощів небесного покровителя Черкащини – преподобномученика Макарія, Переяславського і Канівського чудотворця, та Благословенну заставну грамоту.

Проте, якщо уважно ознайомитись з Благословенною заставною грамотою, яка підписана митрополитом Черкаським і Канівським Феодосієм (опис до церковного відео зроблений російською мовою), то ми чомусь зустрічаємо згадку про патріарха Кирила. Невідомо, чи не порушує у такий спосіб митрополит Феодосій рішення Собору УПЦ та оновлений статут, водночас, після того як користувачі соцмереж звернули на це увагу, відповідне фото зникло з офіційних звітів щодо вказаної події…

Нагадаємо, патріарх РПЦ Кирил заявив, що російські окупанти, які вторглися в Україну, “захищають Росію на полі бою”. На думку Кирила, російськими військовими в Україні рухає внутрішнє моральне почуття, яке ґрунтується на православній вірі.

Поки Кирил виправдовує дії окупантів, ті хваляться, як вбивають українців… Зокрема, це випливає з нещодавньої розмови, перехопленої СБУ.

Але тепер у гімназії навчатимуться, знаючи, що у них є капсула зі згадкою про Кирила…