Нарада в форматі круглого столу відбулася вчора у Фонді державного майна України. Шість керівників енергетичних компаній з Запоріжжя, Миколаєва, Тернополя, Харкова, Хмельницького та Черкас зібрав новий голова ФДМУ для того, щоб обговорити стан готовності обленерго до роботи в осінньо-зимовий період, проаналізувати стан виконання компаніями фінансових планів, інвестиційних програм розвитку та забезпечення прибуткової діяльності товариств, а також з’ясувати ситуацію щодо підготовки енергорозподільних підприємств до приватизації. Повідомили у прес-службі ПАТ «Черкасиобленерго».

– Для нас важлива дана зустріч, налагодження прямої комунікації та ефективної співпраці. Ми хочемо зрозуміти проблеми, які є у ваших товариствах, та вирішити їх. На це є і політична воля – працювати на позитивний результат, – наголосив Голова Фонду державного майна України Дмитро Сенниченко.

Модератором зустрічі виступив Сергій Ігнатовський, заступник Голови ФДМУ. Найбільшу увагу ініціатори наради приділили проблемним питанням діяльності товариств та перепонам на шляху до приватизації компаній. – Відбулася реформа ринку електричної енергії, тож ми з’ясовуємо, як компаніям працювати в нових умовах, і що потрібно для того, щоб закрити питання, які роками не могли вирішити в певних обленерго. Тільки базуючись на вичерпній інформації ми зможемо напрацювати дієві рішення, – зазначив заступник Голови ФДМУ Сергій Ігнатовський.

В свою чергу, голова правління ПАТ «Черкасиобленерго» Олег Самчук доповів про готовність Товариства до роботи в осінньо-зимовий період, що засвідчено відповідним висновком. Також він зазначив, що виконання інвестиційної програми та фінансового плану Товариства виконується належним чином і має позитивну динаміку, про що було відмічено Головою НКРЕКП на відкритому обговоренні за результатами перевірки діяльності Товариства за 2018 рік. Крім того, чистий прибуток Товариства збільшується з року в рік. Що ж до переліку проблемних питань ПАТ «Черкасиобленерго», Олег Самчук окреслив головні напрямки, а саме закриття банкрутства компанії, в яке ПАТ «Черкасиобленерго» було заведено штучно і перебуває там з 2004 року, та рейдерські дії відносно Товариства, які вже більше двох років ініціює колишнє керівництво ПАТ «Черкасиобленерго».

– Ми докладаємо максимальних зусиль для розвитку Товариства, закриваємо борги залишені нам у спадок від попереднього керівництва. Відновлюємо надійність мереж і устаткування та повертаємо належний рівень поваги до нашого підприємства. Не дивлячись на всі труднощі, показуємо позитивну динаміку в усіх напрямках діяльності компанії, працюємо над підвищенням рівня оплати праці та соціальних гарантій наших працівників на наступний рік. Постійно підвищуємо прибутковість підприємства. Тож сподіваємося на допомогу та взаєморозуміння, – зауважив Олег Самчук, голова правління ПАТ «Черкасиобленерго».

Ситуація навколо рейдерських дій відносно ПАТ «Черкасиобленерго» заступнику Голови ФДМУ Сергію Ігнатовському була відома заздалегідь. Що ж до інших питань, перші кроки були озвучені. Далі, після аналізу проблем та можливих шляхів їх вирішення, буде окреслений план дій.